Thiem's 7 w Kitzbuehel. Thiem w półfinale z kompletem zwycięstw - Tenis

09/07/2020, 17:29 GMT+2

Dominic Thiem z kompletem trzech zwycięstw awansował do półfinału pokazowego turnieju Thiem’s 7 rozgrywanego na kortach ziemnych w Kitzbuehel. W czołowej czwórce imprezy znaleźli się też Andriej Rublow, Matteo Berrettini i Roberto Bautista-Agut. Relacje na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Thiem był pewny miejsca w czołowej dwójce grupy A już po wygranych z Casperem Ruudem i Andriejem Rublowem. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu w czwartek trzeciego zwycięstwa. Tym razem pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:4, 7:6(3).
Pierwszy set trwał pół godziny, a jedynego breaka Austriak zanotował przy stanie 5:4. W drugim przełamań nie było, a od stanu 2-1 w tie-breaku faworyt tyrolskich kibiców prowadzenia już nie oddał.
W drugim meczu dnia Rublow pokonał Ruuda 6:2, 3:6, 10-4 i z dwoma zwycięstwa ukończył zmagania w grupie A na drugim miejscu. Norweg zrobił wiele, by nie zakończyć turnieju z trzema porażkami, ale sił i możliwości wystarczyło tylko na triumf w drugim secie.

Bautista-Agut przypieczętował awans

Największą stawkę miał pojedynek otwierający czwartkowe zmagania w Kitzbuehel. Bautista-Agut i Dennis Novak mieli stoczyć w nim bój o drugie miejsce w grupie B i awans do półfinału. Emocji jednak zabrakło. Hiszpan rozbił Austriaka 6:0, 6:1, oddając mu jedynego gema przy prowadzeniu 1:0 w drugim secie.
Już wcześniej awans z grupy B zapewnił sobie Berrettini, wygrywając w dwóch pierwszych meczach bez straty seta z Novakiem i Bautistą-Agutem.
Na piątek zaplanowano półfinały (w Eurosporcie 1 od g. 13.20), a w sobotę rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce (Eurosport 2 od g. 11.30) i finał (Eurosport 2 od g. 13.30).