Thiem's 7 w Kitzbuehel. Casper Ruud trafił piłką w chłopca - Tenis

10/07/2020, 04:22 GMT+2

Nie tylko Andriej Rublow odczuł w czwartek moc podania Caspera Ruuda. 21-letni norweski tenisista na początku drugiego seta agresywnie zaserwował, a piłeczka po kontakcie z rakietą Rosjanina trafiła w twarz chłopca do podawania piłek. Na szczęście siłę uderzenia częściowo zamortyzował daszek jego czapki. Relacje na żywo z turnieju Thiem's 7 na antenach Eurosportu i w Eurosport Playerze.

Do zdarzenia doszło w Kitzbuehel, gdzie w tym tygodniu rozgrywana jest pokazowa impreza Thiem's 7. Ruud i Rublow rywalizują w grupie A, a ich czwartkowy mecz zakończył się zwycięstwem Rosjanina 6:2, 3:6, 10-4.
Norweg po przegraniu pierwszego seta poderwał się do walki, by nie zakończyć turnieju z kompletem porażek. Przegrana 2:6 partia sprawiła, że zaczął serwować z wielkim animuszem, co odczuł na własnej skórze chłopiec do podawania piłek.
- Uderzenie trochę zamortyzował daszek, ale w nochala dostał. Przynajmniej młody dżentelmen pojawił się w oku kamery – skomentował zdarzenie ekspert Eurosportu Lech Sidor.

Bez poważnych konsekwencji

Sędzia stołkowy szybko zapytał, czy chłopcu nic się nie stało. Na szczęście ten uspokoił wszystkich, pokazując w kierunku arbitra skierowany w górę kciuk.
W czwartek na kortach ziemnych w tyrolskiej miejscowości dokończono fazę grupową. Do półfinałów awansowali Dominic Thiem, Andriej Rublow, Matteo Berrettini i Roberto Bautista-Agut.
Na piątek zaplanowano półfinały (w Eurosporcie 1 od g. 13.20), a w sobotę rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce (Eurosport 2 od g. 11.30) i finał (Eurosport 2 od g. 13.30).
Autor: br/twis / Źródło: eurosport.pl