THIEM'S 7: Dominic Thiem na razie górą we własnym turnieju - tenis

08/07/2020, 20:46 GMT+2

Emocjonującym spotkaniem Dominica Thiema z Andriejem Rublowem zakończył się drugi dzień rozgrywanego w austriackim Kitzbuehel pokazowego turnieju tenisowego THIEM'S 7. Organizator i gospodarz turnieju po wyrównanym meczu pokonał Rosjanina w dwóch setach 7:5, 6:4.

Dominic Thiem

THIEM'S 7 to kolejny z serii pokazowych turniejów, organizowanych w miejsce odwołanych lub przełożonych z powodu koronawirusa rozgrywek. Organizatorem imprezy w Kitzbuehel jest trzeci aktualnie tenisista świata Dominic Thiem, który zaprosił do Austrii grupę zaprzyjaźnionych zawodników.
Thiem od dłuższego czasu występuje w rozmaitych imprezach i regularnie rozgrywa mecze. To ogranie i wynikającą z niego pewność siebie było również widać w spotkaniu z Rublowem. Obaj grali bardzo interesujący tenis, ale to Austriak wydawał się dominować na korcie i częściej wykorzystywał nadarzające się okazje. Na zakończenie drugiego dnia zawodów ostatecznie pokonał 14. w rankingu Rosjanina 7:5, 6:4.

Emocjonujący tenis w Kitzbuehel

We wcześniejszych spotkaniach Włoch Matteo Berrettini zwyciężył z Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem 6:4, 6:3, a reprezentujący gospodarzy Dennis Novak gładko pokonał drugiego z Rosjan Karena Chaczanowa 6:1, 6:4.
Interesujący pojedynek rozegrali Niemiec Jan-Lennard Struff z Norwegiem Casperem Ruudem. Lepszy okazał się niemiecki tenisista, który w dwóch setach ograł Norwega 6:4, 6:4.
Czwartek będzie ostatnim dniem fazy grupowej austriackiego turnieju. W rozpoczynającym się o godz. 13:00 meczu naprzeciw siebie staną Bautista-Agut i Novak, a po nich na kort wyjdą Rublow i Ruud. Sesję popołudniową zakończy spotkanie Thiema ze Struffem. Na deser wieczorne spotkanie rozegrają Berrettini i Chaczanow.
Mecze turnieju THIEM'S 7 można oglądać w Eurosporcie 1 i w Eurosport Playerze.
Autor: macz/po / Źródło: eurosport.pl