Tenis - Corentin Moutet - Lorenzo Giustino - wynik i relacja z meczu - French Open

29/09/2020, 04:58 GMT+2

Corentin Moutet chyba naoglądał się trwających play-offów NBA. W pełnym emocji maratonie 1. rundy tenisowego French Open z Lorenzo Giustino francuski tenisista popisał się efektownym zagraniem przypominającym te z parkietów za oceanem. Ostatecznie po trwającym 6 godzin i 11 minut (!) boju 0:6, 7:6, 7:6, 2:6, 18:16 wygrał jednak Giustino.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Miami Heat wyeliminowali Boston Celtics i dołączyli do Los Angeles Lakers, kompletując tegoroczny skład finałów najlepszej koszykarskiej ligi świata. Moutet najwidoczniej postanowił ten fakt uczcić zagraniem na francuskich kortach.

I love this game

Był drugi dzień rywalizacji - z powodu późnej pory spotkania nie udało się dokończyć w niedzielę. Podczas niezwykle pasjonującego, ponadsześciogodzinnego (!) spotkania dopiero rozkręcał się piąty set. Przegrywający w tamtym momencie 0:2 i 0:30 reprezentant gospodarzy zdecydował się znacząco podkręcić tempo. Już returnem sprawił Włochowi sporo kłopotów, po czym pobiegł na pełnej szybkości do zawieszonej przez rywala wysoko piłki, pod siatką wyskoczył z całych sił w powietrze i popisał się potężnym smeczem.
Ta akcja jeszcze lepiej wyglądała na powtórce, a ułożeniem ciała Francuz mógł przywołać na myśl właśnie graczy NBA wykonujących spektakularne wsady do kosza.

Drugi taki mecz w historii

Tamte popisy natchnęły 21-latka do niezwykłych rzeczy. W decydującym secie, który trwał aż 182 minuty (drugie najdłuższe spotkanie w historii French Open!), walczył nieprawdopodobnie zawzięcie, ale ostatecznie przegrał do 16 i pożegnał się z turniejem. Do galerii najpiękniejszych akcji turnieju trafił już jednak na stałe.
Po więcej równie imponujących tenisowych chwil zapraszamy do Eurosportu i Eurosport Playera. French Open jest transmitowany wyłącznie na naszych antenach.
Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl