Sofia Kenin - Danielle Collin: wynik meczu i relacja - Tenis - Roland Garros 2020

07/10/2020, 14:58 GMT+2

Znamy wszystkie półfinalistki singla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Jako ostatnia w najlepszej czwórce zameldowała się Amerykanka Sofia Kenin. Triumfatorka tegorocznego Australian Open pokonała w środę swoją rodaczkę Danielle Collins 6:4, 4:6, 6:0.

26-letnia Collins była w stanie nawiązać walkę z o pięć lat młodszą i rozstawioną z numerem czwartym Kenin tylko w pierwszych dwóch setach. Potem przytrafił jej się duży pech.

Przykra kontuzja

W trzecim secie szyki Collins pokrzyżowała kontuzja mięśni brzucha. W związku z tym musiała opuścić kort, by pomóc sobie interwencją medyczną. Niewiele to jednak dało. Ostatnia odsłona trwała zaledwie 27 minut. Rozpędzona Kenin nie pozwoliła obolałej rodaczce ugrać nawet jednego gema.
Całe spotkanie trwało równo dwie godziny.
W półfinale French Open Kenin zagra po raz pierwszy w karierze. Jej rywalką będzie Czeszka Petra Kvitova (nr 7.), która wcześniej wyeliminowała Niemkę Laurę Siegemund 6:3, 6:3.
Drugą parę półfinałową tworzą Iga Świątek i Argentynka Nadia Podoroska. W środę Polka awansowała także do półfinału debla.