Simona Halep - Anett Kontaveit: wynik meczu i relacja - Australian Open 2020

29/01/2020, 05:35 GMT+1

Simona Halep bez najmniejszych kłopotów awansowała do półfinału Australian Open. Rozstawiona z numerem czwartym była liderka rankingu tenisistek pokonała Estonkę Anett Kontaveit, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Igę Świątek.

Pojedynek 28-letniej Rumunki z młodszą o cztery lata Kontaveit (nr 28.) trwał zaledwie 53 minuty. Rozpoczął się od wygrania gema przez Estonkę, ale utytułowana rywalka bardzo szybko przejęła inicjatywę na korcie. Druga partia również była popisem Halep. Rumunka ponownie zwyciężyła 6:1, a jedynego gema przegrała przy stanie 5:0.

Z kortu na zakupy

- Co teraz będę robić? Odpocznę i pójdę na zakupy... - powiedziała Halep tuż po meczu z Kontaveit.
W półfinale w Melbourne jej przeciwniczką będzie Hiszpanka Garbine Muguruza, która w ostatnim ćwierćfinale pokonała w półtorej godziny Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową (nr 30.) 7:5, 6:3.
Była liderka światowego rankingu nie straciła w obecnej edycji Australian Open żadnego seta. W 1/8 finału Halep pokonała Belgijkę Elise Mertens (nr 16.) 6:4, 6:4, natomiast Kontaveit wyeliminowała Igę Świątek, wygrywając z 18-letnią Polką 6:7 (4-7), 7:5, 7:5.

Coraz lepiej

Halep czterokrotnie odpadła w pierwszej rundzie na kortach w Melbourne (2012-13, 2016-17), jednak w ostatnich latach wiedzie jej się tutaj lepiej. Zwłaszcza w 2018 roku, gdy dotarła do finału, przegranego z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką.

W poprzednim sezonie zakończyła rywalizację w Australian Open na czwartej rundzie, po porażce w trzech setach ze słynną Amerykanką Sereną Williams.