Shanghai Rolex Masters 2019. Finał Daniił Miedwiediew - Alexander Zverev

12/10/2019, 15:09 GMT+2

Bez niespodzianek w półfinałach Rolex Shanghai Masters. Daniił Miedwiediew wygrał ze Stefanosem Tsitsipasem 7:6 (7-5), 7:5, natomiast Alexander Zverev po jednostronnym meczu wyeliminował Matteo Berrettiniego 6:3, 6:4.

Drugiego takiego tenisisty jak Miedwiediew ze świecą szukać. Rosyjski tenisista awansował do szóstego finału z rzędu i dziewiątego w sezonie. W każdym turnieju od Wimbledonu dochodził do pojedynku o tytuł: w Waszyngtonie, Montrealu, Cincinnati, US Open, Petersburgu i wreszcie Szanghaju.
Wygrał turnieje w Cincinnati i Petersburgu, a na początku roku okazał się najlepszy również w Sofii. Czwarty tenisista światowego rankingu powalczy o kolejny tytuł w sezonie.
W sobotę 23-letni Rosjanin nie miał większych problemów z Tsitsipasem, który wcześniej odprawił z kwitkiem między innymi Huberta Hurkacza i Novaka Djokovicia. Młodszy o dwa lata Grek miał dwie okazje w tym pojedynku. W pierwszym secie przy 4:4 miał trzy breakpointy z rzędu, jednak żadnego z nich nie wykorzystał i przegrał tę partię po tie-breaku.
W drugim secie odrobił stratę breaka na 5:5, ale co z tego, skoro zaraz został przełamany i po kolejnym gemie przegrał mecz. Był to ich piąty pojedynek i piąte zwycięstwo Miedwiediewa.

Spacerek Zvereva

- Gra fantastyczny tenis. To jego szósty finał z rzędu. Był w finale US Open, wygrał Cincinnati. W tej chwili to prawdopodobnie najlepszy tenisista na świecie - mówi o nim z dużym respektem Zverev, z którym zmierzy się w finale imprezy w Szanghaju.
Niemiecki tenisista w piątek stoczył zażarty, dwugodzinny bój z Rogerem Federerem (do zwycięstwa potrzebował sześciu piłek meczowych), ale w meczu półfinałowym nie widać było po nim żadnego zmęczenia. Pojedynek z półfinalistą US Open kontrolował od początku do końca. Berrettini nie miał nawet żadnego breakpointa. Po wszystkim było w godzinę z minutami.