Roland Garros 2022. Magda Linette - Martina Trevisan: wynik i relacja - French Open

25/05/2022, 18:15 GMT+2

Krótka, zbyt krótka przygoda Magdy Linette w Paryżu. W drugiej rundzie Roland Garros polska rakieta numer 2 uległa wyraźnie niżej notowanej Martinie Trevisan 3:6, 2:6.

Na otwarcie paryskiego Wielkiego Szlema Linette pokusiła się być może o największą niespodziankę turnieju, eliminując na korcie centralnym Ons Jabeur 3:6, 7:6 (7-4), 7:5. Tunezyjka miała się bić o tytuł z Igą Świątek, tymczasem marzeń pozbawiła ją druga z Polek.
Linette grała jak z nut, a wynik poszedł w świat. W środę, na korcie numer 13, poznanianka pokazała jednak swoją drugą twarz, w niczym nieprzypominającej tej sprzed trzech dni. O tym meczu będzie chciała jak najszybciej zapomnieć.
Na papierze delikatną faworytką wydawała się Polka - przemawiał za nią ranking (52. Linette, 59. Trevisan) i doświadczenie z pierwszej rundy. Kort jednak szybko zweryfikował te siły.

Dwa podobne sety

To spotkanie nie układało się Linette od samego początku. Straciła podanie już na 1:2. Odgryzła się pod koniec partii, kiedy Trevisan miała wystarczającą zaliczkę, by pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji. Ale i tak wygrała 6:3.
W niedzielę Linette potrafiła odrobić seta z szóstą na świecie Jabeur. To samo z plasującą się na 59. miejscu Trevisan okazało się mission impossible. Leworęczna rywalka całkowicie zdominowała naszą tenisistkę, która popełniała błąd za błędem.
Linette wygrała gema otwarcia drugiego seta, ale od razu nastąpiło przełamanie powrotne i w parę minut zrobiło się 1:4. Tak jak w pierwszym secie powrotu dla niej już nie było. Trevisan dyktowała warunki od początku do końca i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. W drugim secie dała sobie urwać jeszcze o jednego gema mniej.

Cała nadzieja w Świątek

Porażka Linette w środowym meczu drugiej rundy oznacza, że z polskich singlistek w grze została już tylko jedna: Iga Świątek, która o trzecią rundę powalczy w czwartek z Alison Riske. Trzecia z Biało-Czerwonych, Magdalena Fręch, pożegnała się z turniejem w poniedziałek, w dramatycznych okolicznościach przegrywając z Andżeliką Kerber.
Tymczasem Trevisan może się już przygotowywać do kolejnego spotkania w Paryżu. Jej następną rywalkę wyłoni pojedynek dwukrotnej półfinalistki Roland Garros Petry Kvitovej z Darią Saville.