Roland Garros 2022. Łukasz Kubot odpadł w drugiej rundzie debla: wynik meczu i relacja - Tenis

26/05/2022, 12:22 GMT+2

Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin odpadli z wielkoszlemowego turnieju gry podwójnej na kortach Rolanda Garrosa. W 1/16 finału polsko-francuska para przegrała z brazylijsko-hiszpańskim duetem Rafael Matos-David Vega Hernandez 4:6, 6:4, 0:6. W czwartek polskiego tenisistę czeka jeszcze występ w mikście razem z Alicją Rosolską.

Czwartkowe spotkanie od początku nie układało się po myśli Kubota i Rogera-Vasselina. Po trzech gemach brazylijsko-hiszpańska para prowadziła już 3:0 z przewagą dwóch przełamań. Polsko-francuski duet odrobił straty jedynie połowicznie, a pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4 dla Matosa i Vegi Hernandeza.
W drugiej partii sytuacja się odwróciła. Tym razem o jedno przełamanie więcej zanotował bardziej doświadczony debel, doprowadzając do wygranej 6:4 i wyrównania w całym meczu.
W trzecim secie Matos oraz Bega Hernandez byli już jednak nie do zatrzymania. Po 28 minutach walki triumfowali 6:0 i to oni mogli cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Łukasz Kubot zagra dwa mecze jednego dnia

Kilka godzin po przegranym spotkaniu deblowym Polak wyjdzie na kort raz jeszcze. 40-latek wystąpi w mikście w parze z Rosolską, a rywalami Biało-Czerwonych będą Francuzi Oceane Dodin i Enzo Couacaud.
Tego samego dnia w Paryżu zaprezentują się jeszcze Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako, a po drugiej stronie siatki staną Francuz Benoit Paire i Hiszpan Albert Ramos-Vinolas.
W pierwszej rundzie gry podwójnej wystąpią natomiast rozstawione z numerem 15. Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera. Ubiegłoroczne półfinalistki zmierzą się z Ukrainką Martą Kostiuk i Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse.
Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej mężczyzn:
Rafael Matos, David Vega Hernandez (Brazylia, Hiszpania) - Łukasz Kubot, Edouard Roger-Vasselin (Polska, Francja) 6:4, 4:6, 6:0
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl