Roland Garros 2022. Jil Teichmann - Wiktoria Azarenka: wynik meczu French Open i relacja - Tenis

27/05/2022, 20:04 GMT+2

Jil Teichmann pokonała w meczu trzeciej rundy turnieju Roland Garros 2022 Wiktorię Azarenkę 4:6, 7:5, 7:6 (10-5). Szwajcarska tenisistka po raz pierwszy w karierze awansowała do 4. rundy wielkoszlemowej imprezy.

Mecz rozstawionej z 23 Teichmann i Azarenki, turniejowej 15, trwał aż trzy godziny i 18 minut.
Pierwszego seta 6:4 wygrała Azarenka. W kolejnych dwóch rywalizacja była jeszcze bardziej wyrównana, a do rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break rozgrywany do dziesięciu wygranych punktów. W nim 10-5 zwyciężyła Szwajcarka, która wykorzystała drugą piłkę meczową po efektownym uderzeniu bekhendem po linii.

Jil Teichmann z życiowym sukcesem na Roland Garros

Po wszystkim Teichmann złapała się za głowę, jakby nie dowierzała, co się wydarzyło. Już sam występ 24-latki w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju był jej najlepszym tego typu osiągnięciem w karierze.
Zaś Azarenka to była liderka światowej listy i dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa (oba tytuły wywalczone w Australian Open 2012 i 2013). Białorusinka na kortach Rolanda Garrosa najdalej dotarła do półfinału (2013)
Rywalką Teichmann w kolejnym spotkaniu będzie Amerykanka Sloane Stephens.
Wyniki piątkowych meczów 3. rundy kobiet turnieju Roland Garros 2022:
Jil Teichmann (Szwajcaria, 23) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 15) 4:6, 7:5, 7:6 (10-5)
Leylah Fernandez (Kanada, 17) - Belinda Bencic (Szwajcaria, 14) 7:5, 3:6, 7:5
Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Angelique Kerber (Niemcy, 21) 6:4, 7:6 (7-5)
Cori Gauff (USA, 18) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:3, 6:4
Amanda Anisimova (USA, 27) - Karolina Muchova (Czechy) 6:7 (7-9), 6:2, 3:0 - krecz Muchovej
Elise Mertens (Belgia, 31) - Warwara Graczewa (Rosja) 6:2, 6:3
Martina Trevisan (Włochy) - Daria Saville (Australia) 6:3, 6:4
Sloane Stephens (USA) - Diane Parry (Francja) 6:2, 6:3
Autor: kz/łup / Źródło: eurosport.pl