Roland Garros 2022. Jan Zieliński, Hugo Nys - Tomislav Brkić, Nikola Cacić: wynik i relacja. Tenis

24/05/2022, 19:25 GMT+2

Kolejny dobry występ polskiego tenisisty podczas wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowali do drugiej rundy gry podwójnej w Paryżu. We wtorek po niesamowitej walce wygrali z Bośniakiem Tomislavem Brkicem i Serbem Nikolą Cacicem 6:4, 6:7 (3-7), 7:6 (10-7).

Roland Garros 2022 do 5 czerwca na żywo w Eurosporcie. Wszystkie mecze w Eurosporcie Extra w Playerze

To drugi wielkoszlemowy występ Zielińskiego w karierze. W styczniu, grając w parze z Kazachem Aleksandrem Bublikiem, odpadł w pierwszej rundzie Australian Open.

Zmarnowali sześć piłek meczowych

Wtorkowy mecz miał dramatyczny przebieg. W drugim secie Polak i Monakijczyk zmarnowali aż sześć piłek meczowych. Ostatecznie jednak po blisko trzygodzinnym boju awansowali do drugiej rundy. Decydującego seta wygrali w tie-breaku 10-7.

Ich kolejnymi rywalami będą albo rozstawieni z numerem piątym Kolumbijczycy Juan-Sebastian Cabal i Robert Farah, albo Francuz Benoit Paire i Hiszpan Albert Ramos-Vinolas.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Tomislav Brkić, Nikola Cacić (Bośnia i Hercegowina, Serbia) 6:4, 6:7 (3-7), 7:6 (10-7).
Autor: dasz/TG / Źródło: PAP, eurosport.pl