Roland Garros 2022. Iga Świątek w trzeciej rundzie. Z kim zagra Polka we French Open? - Tenis

26/05/2022, 16:10 GMT+2

Danka Kovinić będzie rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2022. Tenisistka z Czarnogóry awansowała do tej fazy turnieju po wygranej ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:3, 7:5.

W pierwszym secie Kovinić dwukrotnie przełamała serwis rywalki. W drugiej partii było podobnie, choć Schmiedlova raz odpowiedziała przełamaniem. Skończyło się wynikiem 7:5. Mecz trwał godzinę i 48 minut.
Później na kort wyszła Świątek, która nie dała żadnych szans Alison Riske z USA, zwyciężając 6:0, 6:2.

Iga Świątek - Danka Kovinić w trzeciej rundzie Roland Garros 2022

W trzeciej rundzie paryskiego turnieju dojdzie zatem do pojedynku Świątek - Kovinić.

Polka nigdy nie grała z reprezentantką Czarnogóry. 27-latka z Bałkanów zajmuje obecnie 94. miejsce w światowym rankingu. Najwyżej - sześć lat temu - sklasyfikowana była na 46. pozycji. Na koncie nie ma żadnego wygranego turnieju rangi WTA.

Do trzeciej rundy Roland Garros Kovinić udało się awansować po raz pierwszy w karierze. Na otwarcie pokonała rozstawioną z numerem 25. Rosjankę Ludmiłę Samsonową 2:6, 6:2, 6:1.
20-letnia Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku i najwyżej rozstawioną zawodniczką w obecnej edycji. W sezonie 2022 wygrała już pięć turniejów. Kolejno w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 30 zwycięskich meczów.
Autor: kz/po / Źródło: eurosport.pl, PAP