Roland Garros 2022. Andriej Rublow wściekł się i niemal trafił piłką w kortowego - Tenis

24/05/2022, 15:28 GMT+2

Emocje wzięły górę. Andriej Rublow nie wytrzymał i po przegranym pierwszym secie w spotkaniu z Koreańczykiem Soonwoo Kwonem postanowił wyżyć się na… lodówce znajdującej się przy korcie. Mało brakowało, a ucierpiałby kortowy.

Pierwszy set był niezwykle zacięty i zakończył się tie-breakiem. Ten nie poszedł jednak po myśli Rosjanina – rywal wygrał 7-5. Wściekły na swoją postawę tenisista nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy.
Najpierw Rublow uderzył piłką z wielkim impetem w znajdującą się obok kortu lodówkę. Mało brakowało, a ta trafiłaby w głowę kortowego, który akurat próbował wyrównać nawierzchnię.
Na tym nie koniec. Zachowanie zawodnika nie spodobało się publiczności, pojawiły się gwizdy. Poirytowany Rublow ze złości cisnął jeszcze w ziemię butelką z napojem, co spotkało się z jeszcze bardziej negatywnym odbiorem kibiców.

Gra dalej

Później Rosjanin uspokoił się i złapał rytm, dzięki czemu dwukrotnie w drugiej i trzeciej partii przełamał Koreańczyka, a sety kończyły się jego wygraną 6:3, 6:2.
Natomiast w decydującym secie Rublow przełamał rywala na 6:4, wykorzystując drugą piłkę meczową.
Kolejnym przeciwnikiem 7. w światowym rankingu tenisisty będzie Argentyńczyk Federico Delbonis, który pokonał Francuza Adriana Mannarino.
Autor: PO/TG / Źródło: eurosport.pl