Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie Roland Garros 2022

23/05/2022, 14:20 GMT+2

Alison Riske będzie przeciwniczką Igi Świątek w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Amerykanka na otwarcie imprezy wyeliminowała Ukrainkę Dajanę Jastremską, zwyciężając 6:3, 6:3.

Riske, zajmująca w światowym rankingu 43. miejsce, potrzebowała godziny i 16 minut, żeby w poniedziałkowe popołudnie ograć Jastremską (82. WTA). Amerykanka obie partie wygrała 6:3, 6:3, a w drugiej doszło aż do pięciu przełamań serwisów przy dwóch w otwierającym secie.

Iga Świątek - Alison Riske w drugiej rundzie Roland Garros 2022

Kilka godzin wcześniej rozstawiona z numerem pierwszym Polka pokonała Ukrainkę Łesię Curenko 6:2, 6:0.

Świątek z Riske grała wcześniej dwa razy i w obu spotkaniach była górą. W ubiegłym roku w pierwszej rundzie w Madrycie zwyciężyła 6:1, 6:1, a tydzień później w meczu otwarcia w Rzymie Amerykanka skreczowała.

Blisko 32-letnia tenisistka z Pittsburgha w rankingu WTA najwyżej - na 18. pozycji - sklasyfikowana była w 2019 roku. W dorobku ma trzy wygrane turnieje. Wszystkie na twardej nawierzchni.

Riske w turnieju głównym w Paryżu występuje po raz ósmy. Nigdy nie przebrnęła drugiej rundy.
20-letnia Świątek jest triumfatorką Roland Garros z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów: w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. W stolicy Francji uchodzi za główną faworytkę do kolejnego zwycięstwa.
Mecz Świątek - Riske w czwartek. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP