Roland Garros 2021. Novak Djoković - Lorenzo Musetti - wynik i relacja - Tenis

07/06/2021, 17:16 GMT+2

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djoković awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open w Paryżu. W poniedziałek Serb nie bez problemów pokonał 19-letniego Lorenzo Musettiego. Przy stanie 6:7 (7-9), 6:7 (2-7), 6:1, 6:0, 4:0 dla Djokovicia Włoch skreczował.

Djoković już przed meczem ze zdolnym Włochem (76. na liście ATP) przewidywał problemy.
- To będzie dla mnie prawdziwe wyzwanie i muszę się na to spotkanie dobrze przygotować – oceniał "Djoko". Nie pomylił się.

Dwa tie-breaki

Djoković i Musetti nigdy wcześniej ze sobą nie grali. Jeden z najlepszych tenisistów w historii pewnie zapamięta ten pojedynek.
19-letni Włoch wyszedł na kort bez żadnych kompleksów. Na początek wygrał po tie-breaku niezwykle zaciętego pierwszego seta. W drugim nie zamierzał zwalniać tempa. Ponownie doszło do tie-breaka i ponownie górą był młokos z Italii.
Djoković mógł się obawiać o dalszy przebieg meczu.

Krecz na koniec

34-letni Djoković po raz 17. występuje na kortach im. Rolanda Garrosa. W dorobku ma 18 triumfów w turniejach wielkoszlemowych, a w Paryżu wygrał w 2016 roku.
Nie może więc dziwić, że Serb jest zbyt doświadczony, by przejmować się chwilowymi niepowodzeniami. Od trzeciego seta faworyt szedł już jak burza i nie dał żadnych szans młodemu rywalowi.
Inna sprawa, że Musetti od pewnego momentu nie mógł już grać na maksymalnych obrotach, bo narzekał na uraz. Ostatecznie skreczował w piątym secie przy stanie 0:4.
Następnym rywalem "Djoko" będzie kolejny Włoch. Tym razem Serb trafi na rozstawionego z numerem 9 Matteo Berrettiniego.