Wielki wyczyn francuskich deblistów

12/06/2021, 21:00 GMT+2

Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert po raz drugi w karierze wygrali finał rywalizacji w grze podwójnej na turnieju Rolanda Garrosa. W decydującym starciu pokonali 4:6, 7:6 (7-1), 6:4 Andrieja Gołubiewa i Aleksandra Bublika z Kazachstanu.

Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert

Sobotni bohaterowie gospodarzy są pierwszym od II wojny światowej francuskim deblem, który dwukrotnie wygrał paryski turniej.
Po raz pierwszy triumfowali we French Open w 2018 roku. Wspólnie mają już na koncie tak zwanego Karierowego Wielkiego Szlema. Zaczęli od sukcesu w US Open, co miało miejsce w 2015 roku, w kolejnym sezonie byli najlepsi w Wimbledonie, a dwa lata temu w Australian Open.

Odrobili straty

Rozstawieni z numerem szóstym Mahut i Herbert nie bez kłopotu uporali się z Gołubiewem i Bublikiem, którzy w przeszłości występowali w barwach Rosji. Reprezentanci Kazachstanu dwukrotnie przełamali Francuzów w pierwszym secie, triumfując w tej partii 6:4 po 32 minutach gry.
Najwięcej walki na boisku obejrzeliśmy w kolejnej odsłonie, która rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku. W kluczowym momencie reprezentanci gospodarzy zdecydowanie zdominowali rywalizację. Od stanu 1:1 wygrali sześć piłek z rzędu.
W trzecim secie żadna ze stron długo nie potrafiła wypracować sobie żadnej przewagi na korcie. Sytuacja zmieniła się dopiero w siódmym gemie przy wyniku 3:3. Francuzi przełamali wówczas serwis rywali i nie oddali już prowadzenia, wygrywając tę partię 6:4.
W niedzielę poznamy mistrza tegorocznego French Open w rywalizacji singlistów. O tytuł zagrają Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas.
Z kolei w finale debla kobiet Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zmierzą się z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą.

Wynik finału debla mężczyzn:

Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6) - Andriej Gołubiew, Aleksander Bublik (Kazachstan) 4:6, 7:6 (7-1), 6:4.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP