Roland Garros 2021. Magda Linette / Bernarda Pera - Lucie Hradecka / Laura Siegemund - wynik i relacja na żywo

06/06/2021, 13:26 GMT+2

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Rywalkami polsko-amerykańskiej pary były Lucie Hradecka i Laura Siegemund. Po zaciętym meczu Linette i Pera wygrały po dwóch tie-breakach. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w Eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę.
Wygrały! Linette i Pera awansują do ćwierćfinału debla we French Open!!!
Hradecka zachowała zimną krew. Już tylko 6:5.
Rywalki jeszcze się bronią. 6:4.
Kolejna emocjonująca wymiana, ale wygrana przez Linette i Perę. Mamy trzy piłki meczowe!
Pera świetnie serwuje, jest 5:3.
4:3. Siegemund nie daje za wygraną.
Kolejny punkt dla Linette i Pery. To był ważny moment - prowadzą 4:2.
Świetny serwis na backhand zaskoczył Hradecką.
Tym razem prezent ze strony rywalek. Po dwa.
I znowu Niemka w roli głównej. Mini-break. 1:2.
Odpowiada świetną akcją pod siatką Siegemund.
Linette i Pera zaczynają od wygranego punktu.
Mamy kolejnego tie-breaka w tym spotkaniu.
Tym razem to Siegemund będzie serwowała, by pozostać w meczu.
Linette zagrała bardzo dobrze w tym gemie. Polka imponowała serwisem, ale i wygrywała dłuższe wymiany. Gem bez straty punktu i jest 6:5.
Dobry gem serwisowy Hradeckiej. Mamy 5:5 w drugim secie.
Niestety, ale zamiast wygrania meczu mamy 5:4 w drugim secie. Od początku gry Niemka i Czeszka miały inicjatywę. Ostatecznie Pera nie zdołała utrzymać podania. Trzeba walczyć dalej.
Pera serwuje na wygranie meczu.
Niesamowita wymiana kończy tego gema. Jest przełamanie. Polka i Amerykanka prowadzą 5:3. Coraz bliżej wygranej Magda Linette i Bernarda Pera.
Gra została wznowiona. Miejmy nadzieję, że Pera się pozbiera, tak jak i chłopiec od podawania piłek.
Aktualnie wycierana jest krew na korcie.
Amerykanka jest wyraźnie poruszona tym wypadkiem. Polka stara się ją uspokajać.
Dramatyczny moment na korcie. Chłopiec od podawania piłek został uderzony przez przypadek rakietą przez Pere i rozciął sobie łuk brwiowy. Krew lała się strumieniem. Otrzymał już pomoc lekarską.
Świetny gem w wykonaniu Linette i Pery, zakończony trafieniem Polki w sam róg kortu. Utrzymany serwis zawsze cieszy. Mamy 4:3.
Hradecka miała spore problemy przy swoim podaniu. Musiała bronić dwa break pointy z 15:40, ale wyszła z tarapatów obronną ręką. 3:3.
Oglądaliśmy kilka dobrych serwów Pery i wolejów Linette. To był długi i ciężki gem, ale zakończony ostatecznie wygraną pary polsko-amerykańskiej.
Mamy szybkie odłamanie. Wszystko zakończyła doskonałą akcją Linette, która pewnie minęła rywalkę. 2:2 w gemach.
Break-point na 2:1 dla Hradeckiej i Siegemund. To Linette nie zdołała utrzymać swojego podania.
Wyrównanie przy podaniu Hradeckiej. Tylko jeden stracony punkt w tym gemie.
Linette i Pera na dzień dobry bez większych problemów wygrywają pierwszego gema.
Po godzinie gry zaczynamy drugiego seta tego bardzo dobrego meczu.
Magda Linette
Kapitalny return Linette. Polka trafiła w sam róg kortu. Po 57 minutach Linette i Pera wygrywają pierwszego seta!
Zaryzykowała Pera, ale się nie opłaciło. 6:5. Druga piłka setowa.
Świetny serwis Polki, Siegemund returnuje w aut. 6:4.
Podwójny błąd serwisowy Hradeckiej. Ale sobie wybrała moment na taki błąd. 5:4. Serwuje Linette.
I znowu smecz Niemki kończy piłkę. Remis.
Oba podania Pery zmarnowane. Po smeczu Siegemund jest już tylko 4:3.
Tym razem Polka z woleja w siatkę. 4:2.
Smecz Linette pod siatką i jest już 4:1!
Siegemund przełamana. 3:1 dla Polki i Amerykanki. Jest dobrze.
Linette wygrywa podanie i daje swojemu deblowi prowadzenie 2:1.
Na początek po przełamaniu - 1:1.
Mamy tie-breaka!
To był bardzo nerwowy gem. Pera musiała serwować pod presją, ale poradziła sobie z tym doskonale.
Linette miała idealną okazję, by doprowadzić do stanu 40:15 w tym niezwykle ważnym gemie. Niestety, zmarnowała smecza będąc tuż pod siatką. A że niewykorzystane okazje się mszczą, przekonaliśmy się chwilę później. 6:5 dla rywalek. Wściekła Polka rzuciła rakietą o kort.
Bardzo pewnie wygrane podanie w wykonaniu Linette.
Poznanianka serwuje, żeby pozostać w otwierającym secie.
Hradecka zgarnia piątego gema dla swojej pary. 5:4 dla Czeszki i Niemki. Linette i Pera muszą teraz mieć się na baczności.
Pera i Linette prowadziły już 40:0, ale potem rywalki się niebezpiecznie zbliżyły. Ostatecznie Amerykanka zamknęła sprawę dobrym serwisem. 4:4 w pierwszym secie.
Czeszka i Niemka obejmują ponowne prowadzenie.
Pera zmarnowała idealną okazję do zamknięcia tego gema, pakując piłkę z prostego woleja w siatkę. Na szczęście później Linette stanęła na wysokości zadania i wyrównała na 3:3.
20 minut walki za nami.
Hradecka poszła za ciosem i tym razem niezwykle pewnie wygrała swój gem serwisowy.
Pera musiała bronić trzy break pointy powrotne. Dwa razy się udało, ale przeciwniczki mogą sobie powiedzieć - do trzech razy sztuka. Mamy wyrównanie stanu pierwszego seta na 2:2.
Linette i Pera miały break-pointa, ale rywalki zdołały się wykaraskać z opresji. Pierwszy gem dla pary Hradecka - Siegemund.
Serwis bardzo pewnie utrzymany przez Linette. Jest 2:0 - idealny początek meczu.
Tym razem serwuje Polka.
No i proszę - przełamanie już na początek. Gema bardzo udanym minięciem zakończyła Linette. Oby tak dalej.
Pierwsze serwują rywalki.
Zaczynamy mecz!
Panie są już na korcie. Trwa rozgrzewka.
Walka o awans Linette do ćwierćfinału debla w wielkoszlemowym French Open już lada moment.
Poznanianka i jej partnerka spisują się bardzo dobrze w Paryżu. Wyeliminowały już m.in. rozstawioną parę - na otwarcie odprawiły Chilijkę Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk z USA (turniejowe "piątki"). Potem było równie udanie.
Teraz w trzecim spotkaniu na korcie nr 14 Linette i Pera stoczą mecz z występującymi z numerem 10. Czeszką Lucie Hradecką i Niemką Laurą Siegemund.
Porażka była bolesna, ale teraz trzeba się skupić na nowo.
W przypadku Linette debel to ostatnia szansa na sukces w tej edycji French Open - w sobotę odpadła w trzeciej rundzie singla.
Witamy Państwa w relacji na żywo z meczu deblowego French Open, w którym Magda Linette i Bernarda Pera zmierzą się z parą Lucie Hradecka - Laura Siegemund.
Wynik meczu 3. rundy Roland Garros w grze podwójnej:
Magda Linette / Bernarda Pera - Lucie Hradecka / Laura Siegemund 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl