Roland Garros 2020. Rafael Nadal - Diego Schwartzman: wynik i relacja - French Open

09/10/2020, 18:05 GMT+2

Nie było niespodzianki w pierwszym piątkowym półfinale mężczyzn. Rafael Nadal bez większych problemów pokonał w trzech setach Argentyńczyka Diego Schwartzmana 6:3, 6:3, 7:6 (7-0). Tym samym po raz trzynasty w karierze zagra o tytuł we French Open.

Brak startu w wielkoszlemowym US Open i szlifowanie formy na turniej na kortach im. Rolanda Garrosa opłaciły się. W żadnym z wcześniejszych pięciu spotkań Nadal nie stracił seta.
Nie inaczej było w piątek, gdy zmierzył się ze Schwartzmanem.

Mała zadyszka w trzeciej partii

W pierwszym secie Nadal szybko przełamał na 2:0, ale przeciwnik od razu odpowiedział tym samym. Jego radość nie trwała długo, bo po kolejnym gemie Hiszpan prowadził 3:1 i dalej spokojnie kontrolował wydarzenia na korcie, by wygrać 6:3.
Zresztą druga partia okazała się dla niego jeszcze łatwiejszą przeprawą - kolejne dwa przełamania i ponownie 6:3.
14. tenisista światowego rankingu robił, co mógł, żeby na dobre wrócić do gry. W trzeciej partii postawił się utytułowanemu rywalowi. Od stanu 2:1 dla Nadala zawodnicy zanotowali cztery przełamania z rzędu. Później zacięty był zwłaszcza jedenasty gem, w którym Schwartzman miał trzy break pointy, ale nie złamał podania przeciwnika.
O wszystkim przesądził tie-break, w którym tenisista z Majorki zdemolował Argentyńczyka, zwyciężając 7-0. Mecz trwał 3 godziny i 12 minut.

Nadal goni Federera

34-letni Hiszpan walczy o 13. tytuł w tej imprezie i poprawę własnego rekordu. Po raz pierwszy triumfował na kortach im. Rolanda Garrosa w 2005 roku, a jego serię paryskich sukcesów przerwali jedynie Roger Federer (2009), Stan Wawrinka (2015) i Novak Djoković (2019). W każdym z trzech wymienionych przypadków Nadal odpadał z rywalizacji we wcześniejszej fazie turnieju.

Tenisista z Majorki nie poniósł jeszcze porażki w finale French Open. Jeśli w niedzielę odniesie zwycięstwo, wyrówna osiągnięcie Federera, który ma w dorobku 20 wygranych turniejów Wielkiego Szlema.
W finale Nadal zmierzy się z Djokoviciem (nr 1), który pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa (6) 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.
W sobotę w finale singla kobiet zagrają Iga Świątek i Amerykanka Sofia Kenin. Transmisję przeprowadzą Eurosport 1, TVN, Eurosport Player oraz Player.pl. Relacja na żywo w Eurosport.pl.
Wynik półfinału:Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Diego Schwartzman (Argentyna, 12) 6:3, 6:3, 7:6 (7-0)
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl, PAP