Roland Garros 2020. Novak Djoković - Stefanos Tsitsipas: wynik i relacja - French Open

09/10/2020, 21:08 GMT+2

Serb Novak Djoković będzie przeciwnikiem Hiszpana Rafaela Nadala w finale wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Lider światowego rankingu pokonał w półfinale Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.

Djoković miał szansę skończyć pojedynek znacznie szybciej, ale w trzecim secie, przy prowadzeniu 5:4 i własnym serwisie, nie wykorzystał piłki meczowej. W piątej partii przewaga Serba była już wyraźna.
Wcześniej rozstawiony z numerem drugim Nadal pokonał Argentyńczyka Diego Schwartzmana 6:3, 6:3, 7:6 (7-0).

Faworyci w finale

W niedzielnym finale spotkają się więc dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy. Dla Nadala będzie to trzynasty finał w Paryżu. Po raz pierwszy triumfował na kortach im. Rolanda Garrosa w 2005 roku, a jego serię paryskich sukcesów przerwali jedynie Szwajcarzy Roger Federer (2009) i Stan Wawrinka (2015) oraz właśnie Djoković (2016).
34-letni Hiszpan jeszcze ani razu nie przegrał finałowego meczu we French Open. Jeśli w niedzielę odniesie zwycięstwo, wyrówna osiągnięcie Federera, który ma w dorobku 20 wygranych turniejów Wielkiego Szlema.
Djoković z Nadalem zmierzą się po raz 56. Bilans jest korzystny dla Serba (29-26), ale w wielkoszlemowej imprezie w Paryżu lepszy jest Hiszpan (6-1).
W sobotę w finale singla kobiet zagrają Iga Świątek i Amerykanka Sofia Kenin. Mecz rozpocznie się o godz. 15.00. Transmisję przeprowadzą Eurosport 1, TVN, Eurosport Player oraz Player.pl. Relacja na żywo w Eurosport.pl.
Wyniki piątkowych półfinałów singla mężczyzn w turnieju French Open:Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Diego Schwartzman (Argentyna, 12) 6:3, 6:3, 7:6 (7-0)
Novak Djoković (Serbia, 1) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl, PAP