Roland Garros 2020. Magda Linette przegrała w 2. rundzie debla - French Open

03/10/2020, 13:59 GMT+2

Magda Linette nie będzie dobrze wspominała tegorocznego French Open. W grze pojedynczej Polka odpadła już w pierwszej rundzie, a w deblu zdołała wygrać tylko jeden mecz. W sobotę poznanianka, grająca w parze z Ukrainką Kateryną Kozłową, przegrała z rozstawionymi z numerem 16 Amerykankami Cori Gauff i Catherine McNally 0:6, 6:3, 2:6.

Na otwarcie Linette i Kozłowa pokonały Amandine Hesse i Harmony Tan 6:0, 7:6(2). Reprezentantki gospodarzy znalazły się w obsadzie turnieju dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Return na wagę złota

W sobotę Polka i Ukrainka fatalnie rozpoczęły swój mecz drugiej rundy. W pierwszym secie nie wywalczyły gema. Świetnie funkcjonował return Amerykanek, które zdominowały rywalizację na korcie numer 12.
W drugiej partii Linette i Kozłowa odpowiednio zareagowały, znacząco poprawiając jakość serwisu. Po dwóch przełamaniach prowadziły 5:2 i przewagę utrzymały do końca.
W finałowym secie nie brakowało emocji. Pierwszych pięć gemów zakończyło się breakami. Niestety od stanu 2:2 punktowały już tylko świetnie returnujące Gauff i McNally.

Nadzieja w Świątek

W drugiej rundzie gry podwójnej odpadli też Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz - obaj z zagranicznymi partnerami.
Do 1/8 finału awansowała zaś Iga Świątek, która w singlu jest już w czwartej rundzie. Tam jej rywalką będzie Simona Halep.
Wynik meczu 2. rundy debla kobiet:Cori Gauff, Catherine McNally (USA, 16) - Magda Linette, Kateryna Kozłowa (Polska, Ukraina) 6:0, 3:6, 6:2.
Autor: br/twis / Źródło: Eurosport.pl; PAP