Roland Garros 2020. Iga Świątek - Nadia Podoroska - wynik i relacja - French Open

08/10/2020, 15:01 GMT+2

Iga Świątek pokonała Nadię Podoroską 6:2, 6:1 w półfinale French Open. Polka ponownie zaprezentowała się fantastycznie i w nagrodę w sobotę wystąpi w meczu o tytuł. Transmisje z turnieju w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Iga Świątek świetnie zagrała z Nadią Podoroską w półfinale Rolanda Garrosa

Półfinałowy mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla Igi Świątek. Polka najpierw wygrała gema przy własnym podaniu, a następnie przełamała Nadię Podoroską. Jakby tego było mało, Świątek udało się wyjść na prowadzenie 3:0, uspokoić grę i spoglądać na to, co zrobi argentyńska zawodniczka.
Rywalka wzięła się do pracy i miała kilka piłek na przełamanie. Świątek dobrze wytrzymała presję, obroniła się i wyszła na prowadzenie 4:1, pokazując niesamowitą grę kątową. Był to kluczowy moment pierwszego seta.
19-letnia podopieczna Piotra Sierzputowskiego zamknęła pierwszą partię w 37 minut, zwyciężając 6:2.

Tylko formalność

Drugi set miał bardzo podobny przebieg jak pierwszy. Polka przełamała Podoroską przy jej pierwszym gemie serwisowym.
Mocno skupiona Świątek kontynuowała znakomitą grę, popisując się świetnym lobem w 4. gemie drugiej partii. Następnie przełamała przeciwniczkę na 4:0.
"Ależ jest sprawna, Polka ma 176 cm wzrostu, a porusza się genialnie po korcie" - zachwycał się po zagraniu 19-latki komentujący mecz Tomasz Wiktorowski.
Polka wykorzystała dwie piłki meczowe i zameldowała się w sobotnim finale. Jej rywalką będzie lepsza z pary Sofia Kenien - Petra Kvitova. Zachwytów nad występem Świątek nie brakowało komentatorom Eurosportu. "Zagrała genialnie, wielkie brawa, wielka Iga Świątek" - zakończył relację Wiktorowski.
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl