Roland Garros 2020. Diego Schwartzman - Dominic Thiem - wynik i relacja, tenis

06/10/2020, 19:16 GMT+2

Diego Schwartzman niespodziewanie pokonał rozstawionego z "trójką" Dominika Thiema 7:6(1), 5:7, 6:7(6), 7:6(5), 6:2 i awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju French Open. Argentyńczyk i Austriak stworzyli niesamowite, ponad pięciogodzinne widowisko.

Obaj tenisiści spędzili na korcie ponad pięć godzin. Zaczęli grać przed godz. 16:00, a skończyli przed 21:00. To najdłuższy mecz, który odbył się w tym roku na kortach im. Ronalda Garrosa.

Walczyli o każdy punkt

Już pierwszy set pokazał, że ten pojedynek będzie niezwykle zacięty. Ostatecznie na przewagi zwyciężył Schwartzman. Cały czas to Thiem był jednak faworytem.
W drugiej partii Austriak doprowadził do wyrównania. Na jej rozstrzygnięcie znów trzeba było jednak czekać niemal do samego końca. Ostatecznie to zwycięzca US Open był górą, wygrywając 7:5.
W kolejnej odsłonie tego pojedynku Thiem poszedł za ciosem, choć tak wyrównanej partii w tym meczu jeszcze nie było. Po 70 minutach i tie-breaku trzecia rakieta światowego rankingu mogła odetchnąć z ulgą.

Schwartzman pokazał charakter

Argentyńczyk był więc pod ścianą. W dodatku nie najlepiej rozpoczął czwartego seta. Przegrywał 0:2, ale od tego momentu to on zaczął panować na korcie. Doprowadził nawet do stanu 5:3, ale wtedy znów oglądaliśmy kolejny zwrot akcji. Thiem wyrównał, a potem nawet wygrywał 6:5. Dopiąć swego jednak nie potrafił i w konsekwencji Schwartzman doprowadził do wyrównania w partiach.
O awansie do półfinału zdecydował więc piąty set. W nim zdecydowanie lepiej radził sobie Argentyńczyk. Szybko wypracował sobie przewagę i nie oddał jej do końca. 28-latek wygrał 6:2 i awansował do półfinału.
W nim zmierzy się ze zwycięzcą pary Jannik Sinner - Rafael Nadal.