Roland Garros 2020. Alexander Zverev - Jannik Sinner: wynik i relacja meczu - French Open

04/10/2020, 17:09 GMT+2

Kolejny faworyt za burtą wielkoszlemowego French Open. Finalista niedawnego US Open Alexander Zverev odpadł nieoczekiwanie w 1/8 finału. Niemiecki tenisista przegrał z 19-letnim Włochem Jannikem Sinnerem 3:6, 3:6, 6:4, 3:6.

W ćwierćfinale włoski nastolatek zmierzy się z "królem kortów ziemnych" Hiszpanem Rafaelem Nadalem. Legendarny tenisista w niedzielę bez problemów pokonał amerykańskiego kwalifikanta Sebastiana Kordę 6:1, 6:1, 6:2.

"Alexander był pasywny"

- Jannik zasłużenie wygrał ze Zverevem. Był po prostu lepszy. Alexander był pasywny, nie przejmował kontroli nad grą, stał za bardzo cofnięty - skomentował były znakomity niemiecki tenisista Boris Becker.

Zverev, rozstawiony w Paryżu z numerem szóstym, już w pierwszym secie prosił o przerwę medyczną i dostał lekarstwo. Wyraźnie było widać, że urodzony w Hamburgu zawodnik jest przeziębiony. To, co działo się na korcie, nie szło po jego myśli. Ze zdenerwowania dwukrotnie mocno uderzył rakietą o mączkę, ale i takie pobudzenie niewiele mu dało i po 42 minutach przegrał pierwszą partię.

Zverev przegrał także w drugim secie. Mimo że triumfował w kolejnym, to coraz częściej zerkał na trybuny, gdzie siedzieli jego nowy trener David Ferrer oraz ojciec Alexander senior. W decydującej partii 23-letni Niemiec był jednak bezradny, a Sinner udowodnił, że drzemią w nim bardzo duże możliwości.

Niedawno Zverev zagrał w finale US Open, ale uległ tam Austriakowi Dominikowi Thiemowi.