Roland Garros 2019. Pięć najefektowniejszych zagrań trzeciego dnia

29/05/2019, 06:16 GMT+2

Rywalizacja we French Open 2019 nabiera tempa. We wtorek znów można było podziwiać efektowne wymiany, a ta najbardziej spektakularna była udziałem Chilijczyka Nicolasa Jarry'ego i Argentyńczyka Juana Martina Del Potro.

Trzeci dzień turnieju był bardzo owocny dla Polaków. W rywalizacji singlowej awans do drugiej rundy wywalczyły Iga Świątek i Magda Linette, swój mecz deblowy wygrał też Łukasz Kubot. Gorycz porażki w grze podwójnej zaznał jedynie Hubert Hurkacz.
Choć Biało-Czerwoni byli we wtorek efektywni, to autorami najbardziej efektownych zagrań byli inni zawodnicy. Oto pięć z nich.

5. Gael Monfils - Taro Daniel

Widowiskowy bekhend z wyskoku i bezbłędny wolej przy siatce. Tą akcją Francuz doprowadził do stanu równowagi w dziesiątym gemie drugiego seta. Po chwili reprezentant gospodarzy przełamał rywala i zapisał na swoim koncie wygraną partię. Cały mecz wygrał 3:0.

4. Antoine Hoang - Damir Dżumhur

146. w światowym rankingu Hoang sprawił nie lada niespodziankę i wyeliminował sklasyfikowanego niemal 100 miejsc wyżej Bośniaka. Do tego zrobił to w dobrym stylu.
Zapamiętać warto szczególnie jego wyczucie przy siatce, kiedy zagrał dobrego stop woleja, a po chwili skończył wymianę smeczem tyłem do siatki.

3. Alexander Zverev - John Millman

Niemiec był w głębokiej defensywie, stracił już nawet równowagę, ale kilkoma uderzeniami zneutralizował ciosy przeciwnika i wyprowadził zabójczą kontrę. Millman, widząc potężny zamach Niemca, nie myślał już o kolejnym odbiciu, a tylko chował się za siatką.
Akcja tyle efektowna, co ważna. Był siódmy gem piątego seta. Zverez ostatecznie pokonał niżej notowanego rywala.

2. Federico Delbonis - Guillermo Garcia-Lopez

Hiszpan próbował wszystkiego. Zagrał skrót, w następnym uderzeniu lobował, ale na Delbonisa to nie wystarczyło. Argentyńczyk wykazał się dużym sprytem i zakończył wymianę potężnym minięciem z półobrotu.
75. w rankingu ATP Delbonis gra dalej. We wtorek wygrał w czterech setach.

1. Nicolas Jarry - Juan Martin Del Potro

Wisienka na torcie, akcja rodem z największych turniejów pokazowych świata.
Był czwarty set. Jarry wysoko przegrywał, więc zagrał na luzie. Zaczął od akcji serwis i wolej, w dalszej fazie wymiany dorzucił jeszcze loba. A to był dopiero początek fajerwerków. Del Potro popisał się zagraniem między nogami, a Jarry ostatecznie zdobył punkt po tym, jak pofrunął do kolejnego woleja.
Akcja dnia dla Jarry'ego, ale to tylko nagroda pocieszenia. Awansował Del Potro.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl