Roland Garros 2019. Iga Świątek pokonała Selenę Janicijević w 1. rundzie French Open

28/05/2019, 17:30 GMT+2

Iga Świątek poszła w ślady Magdy Linette. W pierwszej rundzie French Open również pokonała reprezentantkę gospodarzy, lecz jej przyszło to o wiele łatwiej. Wygrała 6:3, 6:0 z Seleną Janicijević. W drugiej rundzie zmierzy się z Chinką Qiang Wang.

Obie polskie singlistki obecne w Paryżu wyszły na korty Rolanda Garrosa we wtorek. Pierwsza była Linette, która napotkała na zaskakująco sporo problemów w starciu z mało znaną Chloe Paquet.

Problemy tylko na początku

17-letnia Świątek w pojedynku z rok młodszą Francuzką górowała nad rywalką w praktycznie każdym elemencie. Była dokładniejsza, bardziej zdecydowana, szybsza w podejmowaniu decyzji i ich realizacji. Małe kłopoty napotkała tylko w pierwszym gemie, który przegrała niespodziewanie przy własnym serwisie. Potem już spokojnie kontrolowała przebieg tej części gry, trzykrotnie przełamała Janicijević, sama oddała Francuzce już tylko dwa gemy i pierwszy set wygrała do trzech. Zajęło jej to 37 minut. Najlepsze zostawiła jednak na to, co nadeszło po przerwie.

Drugi set na czysto

W drugim secie Świątek była już bezbłędna i zadbała o to, aby wtorkowe spotkanie nie miało kompletnie żadnej historii. Nie pozwoliła rywalce na kompletnie nic, nie oddała już wówczas ani jednego gema i w tej części spotkania uwinęła się w raptem 22 minuty, a tym samym przez cały mecz w równo godzinę gry.
W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Chinką Qiang Wang.
Transmisja z tego spotkania oraz całego French Open na antenach Eurosportu.
Wyniki meczów 1. rundy kobiet wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open:Magda Linette (Polska) - Chloe Paquet (Francja) 3:6, 6:1, 6:2
Kurumi Nara (Japonia) - Dalila Jakupovic (Słowenia) 7:5, 5:7, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:4, 7:6 (7-4)
Naomi Osaka (Japonia, 1) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 0:6, 7:6 (7-4), 6:1
Priscilla Hon (Australia) - Timea Babos (Węgry) 3:6, 6:2, 6:1
Aleksandra Krunic (Serbia) - Daria Gavrilova (Australia) 6:3, 2:2 krecz Gavrilovej
Katerina Siniakova (Czechy) - Jelena Rybakina (Kazachstan) 7:6 (7-5), 6:1
Autor: mb/TG/kwoj / Źródło: eurosport.pl