Rogers Cup 2019. Krecz Sereny Williams w finale turnieju WTA w Toronto

11/08/2019, 19:55 GMT+2

Już w pierwszym secie zakończył się finałowy mecz turnieju WTA na twardych kortach w Toronto. Przy prowadzeniu 3:1 kanadyjskiej nastolatki Bianki Andreescu doświadczona Serena Williams zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji. - Próbowałam, ale nie dałam rady - powiedziała zawiedziona Amerykanka.

Serena Williams

Williams po ok. 20 minutach gry usiadła na krześle i już się z niego nie podniosła. Rozpłakała się. Później tłumaczyła, że powodem wycofania się z dalszej rywalizacji jest ból pleców.

Kolejny sukces nastolatki

- Przykro mi, nie byłam w stanie grać dzisiaj dalej. Próbowałam, ale nie dałam rady. To był trudny rok, ale nie przestanę walczyć - powiedziała ze łzami w oczach 37-letnia Amerykanka, triumfatorka 23 imprez wielkoszlemowych.
To drugi tytuł 19-letniej Andreescu w karierze. Wcześniej w tym roku zwyciężyła w Indian Wells, przegrała natomiast finał w Auckland.

Świątek najlepsza z Polek

W piątek Iga Świątek przegrała z wiceliderką światowego rankingu tenisistek Japonką Naomi Osaką 6:7 (4-6), 4:6 w 3. rundzie. 18-letnia kwalifikantka nie wykorzystała w pierwszej odsłonie dwóch piłek setowych.
Eliminacji imprezy, która rozgrywana jest naprzemiennie w Toronto i Montrealu (pula nagród 2,83 mln dol.), nie przeszła Magda Linette. W pierwszej rundzie debla odpadła zaś Alicja Rosolska.