Roger Federer zrezygnował z występu w Rogers Cup w Montrealu

16/07/2019, 16:35 GMT+2

Po świetnym występie na kortach Wimbledonu Roger Federer postanowił zmienić swoje plany startowe w tym sezonie. Finalista londyńskiego turnieju (przegrał tam w pięciu setach z Novakiem Djokoviciem) zdecydował się zrezygnować z występu w Rogers Cup, który rozpocznie się 5 sierpnia w Montrealu. Do rywalizacji Szwajcar powróci tydzień później, w rozgrywanym w Cincinnati Western & Southern Open.

"FedEx" nie miał zamiaru robić z tego tajemnicy i swoją decyzję ogłosił tuż po przegranym finale Wimbledonu. On i jego sztab wpadli na ten pomysł po pierwszym tygodniu londyńskiego turnieju.

Nieobecność w Montrealu

- Wybiegając myślami w przyszłość postanowiliśmy z całym zespołem, że opuszczę Montreal, by dać sobie wystarczająco dużo czasu. Chciałbym mieć go jeszcze więcej, ale nie mam. Muszę więc jak najlepiej przygotować się do imprezy w Cincinnati – powiedział Federer.
Kolejnym turniejem Szwajcara będzie wielkoszlemowy US Open, a potem wystąpi w Pucharze Lavera - imprezie utworzonej w 2016 roku z inicjatywy tenisisty z Bazylei.
Federer jest siedmiokrotnym triumfatorem turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Aż czterokrotnie w meczu o tytuł spotykał się z Djokoviciem, wygrywając trzy z nich.
Niedzielny finał Wimbledonu "Król Roger" przegrał z Serbem 6:7(5), 6:1, 6:7(4), 6:4, 12:13(3), choć w piątym secie nie wykorzystał przy swoim serwisie dwóch kolejnych piłek meczowych.

Autor: br\kwoj / Źródło: Eurosport