Ranking ATP z 3 października 2022. Hubert Hurkacz wrócił do pierwszej dziesiątki - tenis

03/10/2022, 10:05 GMT+2

Hubert Hurkacz, który rywalizuje w tym tygodniu w Astanie, awansował z 11. na 10. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Pozycję lidera utrzymał zwycięzca wielkoszlemowego US Open Hiszpan Carlos Alcaraz, a na drugie miejsce przesunął się jego słynny rodak Rafael Nadal.

Wrocławianin tydzień wcześniej wypadł z czołowej dziesiątki na rzecz Jannika Sinnera. W najnowszym zestawieniu Włoch zajmuje 12. miejsce, bo został wyprzedzony zarówno przez Hurkacza, jak i Amerykanina Taylora Fritza.

Zmiana na podium

Do ważnej zmiany doszło również na podium, gdzie triumfator 22 imprez wielkoszlemowych, a więc Nadal zdystansował drugiego od niedawna Norwega Caspera Ruuda.
Siódmą pozycję utrzymał Serb Novak Djoković, który w niedzielę wygrał turniej w Tel Awiwie i zdobył 250 punktów do rankingu, zmniejszając - wciąż jeszcze sporą - stratę do szóstego Greka Stefanosa Tsitsipasa.
Na 121. lokatę, czyli o dwie w porównaniu z poprzednim notowaniem, spadł Kamil Majchrzak. Pozostali Polacy zajmują miejsca w trzeciej oraz czwartej setce zestawienia.

Hurkacz walczy o ATP Finals

Hurkacz pozostaje na dziewiątej pozycji w rankingu Race to Turin, który wyłoni ósemkę uczestników turnieju ATP Finals, czyli najlepszych tenisistów sezonu. Do ósmego miejsca, zajmowanego obecnie przez pauzującego z powodu kontuzji Niemca Alexandra Zvereva, brakuje Polakowi 65 punktów. Liderem jest Alcaraz przed Nadalem oraz Ruudem.