Rafael Nadal wycofał się z turnieju w Indian Wells

16/03/2019, 19:02 GMT+1

Rafael Nadal wycofał się z turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Hiszpan przegrał z kontuzją prawego kolana. Kibice mogą czuć spore rozczarowanie, bowiem Hiszpan o finał turnieju w Kalifornii miał zagrać z Rogerem Federerem.

Rafael Nadal doznał kontuzji w pojedynku z Karenem Chaczanowem

W ćwierćfinale imprezy w Indian Wells sporo krwi napsuł Hiszpanowi Karen Chaczanow. Nadal wygrał po dwóch tie-breakach, ale już w końcówce pierwszego seta odczuwał ból w prawym kolanie. Potrzebna była przerwa medyczna.

Chleb powszedni

Problemy z kolanem to nie nowość dla tenisisty z Majorki. W zeszłorocznym US Open ból w kolanie nie dał mu dokończyć półfinału z Juanem Martinem del Potro. Drugi tenisista świata coraz trudniej znosi grę na twardych kortach. W ostatnich dwóch latach wziął udział w szesnastu turniejach i wycofał się aż z trzynastu.
- Podczas rozgrzewki poczułem, że jest źle z moim kolanem. Ból nie pozwoliłby mi rywalizować na tym poziomie. Trudno zaakceptować mi wszystkie problemy, które przytrafiają mi się podczas całej kariery. Czasami jestem smutny, bo zaczynam być w dużo trudniejszej sytuacji niż moi przeciwnicy - powiedział Nadal na konferencji prasowej, która odbyła się w zastępstwie meczu.
Kibice w Kalifornii czekali na półfinał marzeń. Nadal miał się zmierzyć z Federerem, który w piątek pokonał Huberta Hurkacza 6:4, 6:4. Do finału Szwajcar awansował bez gry.

O zwycięstwo w Indian Wells Federer zagra z Dominikiem Thiemem lub Milosem Raonicem.
Autor: MSk/łup / Źródło: eurosport.pl