Rafael Nadal walczył z bólem. Co pokazywał Sebastian Nadal, ojciec tenisisty? Wimbledon 2022

07/07/2022, 04:05 GMT+2

Rafael Nadal walczył z bólem mięśni brzucha, prosił o pomoc lekarza, na moment zszedł nawet do szatni. Mecz z Taylorem Fritzem o półfinał Wimbledonu kosztował wiele także jego ojca, który w pewnym momencie, przy kolejnej niedyspozycji tenisisty, nerwowo gestykulował.

U Hiszpana już przy okazji spotkania poprzedniej rundy, z Boticem van de Zandschulpem, zaobserwowano taśmy tejpingowe ochraniające brzuch. Mięśnie tej części ciała odezwały się także podczas meczu z Fritzem.
Nadal zaledwie po paru pierwszych gemach miał problemy z poruszaniem się po korcie. W połowie drugiego seta poprosił o pomoc medyczną. A gdy później zszedł do szatni, kamery uchwyciły jego boks, w którym siedział między innymi Nadal senior, Sebastian, i siostra tenisisty Maribel.
W pewnym momencie pan Sebastian nerwowo gestykulował. Hiszpańskie media sugerowały, że ojciec zawodnika prosił go o poddanie meczu i nieryzykowanie poważniejszej kontuzji.
"Sebastian Nadal był świadomy, że z jego synem nie jest dobrze i ostatnią rzeczą, jakiej chciał, było pogłębienie urazu" – nie miała wątpliwości "Marca".
Po spotkaniu potwierdził to sam zawodnik.
- Chciał, żebym poddał mecz. Trudno jest mi wycofać się w środku spotkania. Zrobiłem to kilka razy w karierze. To coś, czego nienawidzę, więc próbowałem grać dalej - stwierdził Nadal.

Nadal: dziękuję publiczności

Nadala jednak złamać niełatwo. Zacisnął zęby, choć bolące mięśnie nie ułatwiły mu zadania przy serwisie, który był słabszy i łatwiejszy do odebrania. Hiszpan przegrywał w setach już 1:2, ale odrobił straty, a w super tie-breaku kolejny raz tego dnia zaprezentował nieprzeciętną klasę.
Na Wimbledonie występuje po raz pierwszy od 2019 roku. Ma rekordową liczbę 22 tytułów mistrzowskich w turniejach wielkoszlemowych, a w ciągu ostatniego roku zmagał się z przewlekłą kontuzją stopy i przed każdym meczem w Roland Garros przyjmował zastrzyki przeciwbólowe. 36-latek przeszedł leczenie falami radiowymi po zwycięstwie w Paryżu i przyznał, że ból ustąpił.
O finał Wimbledonu zagra z Nickiem Kyrgiosem.
Autor: twis/TG / Źródło: eurosport.pl