Radwańska awansowała do finału w Stanford

28/07/2013, 05:00 GMT+2

Agnieszka Radwańska pokonała Laurę Hampton i zagra w finale turnieju w Stanford. Polka wygrała z Amerykanką w dwóch setach 6:3, 6:2.

Agnieszce Radwańskiej udał się rewanż za turniej w Eastbourne, gdzie Polka przegrała z Hampton. W Stanford niespodzianki już nie było. Radwańska zagrała bardzo dobre spotkanie.

Koncert Polki

Jedynie na początku starcia Polka przegrała własne podanie. Jednak z każdą piłką Polka grała co raz pewniej i od stanu 3:3 pierwszego seta na korcie dominowała już "Isia". Krakowianka nie pozwoliła rywalce na zbyt wiele i wygrała w dwóch setach 6:3, 6:2. - Nie spodziewałam się, że będzie tak łatwo. Ona grała świetne mecze, ale dzisiaj była zbyt nerwowa. Z każdą kolejną piłką stawała się bardziej sfrustrowana - powiedziała po meczu Polka.
Było to 36. zwycięstwo krakowianki w sezonie.
W finale turnieju w Stanford rywalką Radwańskiej będzie Słowaczka Dominika Cibulkova, która rozprawiła się z Rumunką Cristeą 6:4, 6:0. Radwańska, która w Stanford jest rozstawiona z numerem jeden, będzie miała okazję do rewanżu. W ćwierćfinale turnieju Cibulkova wyeliminowała jej siostrę Urszulę.