Qatar Total Open 2020. Magda Linette nie podbije Dauhy. Cała nadzieja w Świątek

23/02/2020, 17:19 GMT+1

Krótka przygoda Magdy Linette w Dausze. Już w 1. rundzie Qatar Total Open mistrzyni niedawnego turnieju w Hua Hin wysoko przegrała z Karoliną Muchovą 3:6, 1:6.

Do tej pory Linette mierzyła się z Czeszką dwa razy. W drodze po tytuł w Bronx Open Polka wygrała 6:7, 6:4, 7:6. Zemsta była słodka. Miesiąc później, w finale turnieju w Seulu, w godzinę z minutami Muchova rozgromiła Linette 6:1, 6:1.
Niedzielnemu meczowi w Dausze bliżej było do tej drugiej potyczki.
Choć w rankingu dzieliło je zaledwie sześć miejsc - Muchova jest 27., a Linette 33. na świecie - na korcie od początku zarysowywała się wyraźna przewaga Czeszki. Linette problemy miała już od pierwszego gema, kiedy została przełamana. Co prawda od razu odzyskała serwis, ale od 2:2 inicjatywę zdecydowanie przejęła wyżej notowana rywalka.

Teatr jednej aktorki

O ile pierwszy set był relatywnie wyrównany, o tyle druga partia okazała się teatrem jednej aktorki. Rozpędzona Muchova dała sobie urwać tylko jednego gema, przywołując Polce mroczne wspomnienia z Seulu.
W rozpoczętym w niedzielę turnieju ostała się więc już tylko jedna polska tenisistka. Iga Świątek zainauguruje zawody w Katarze w poniedziałek. Miała otwierać turniej pojedynkiem z Aryną Sabalenką, ale wobec wycofania się Simony Halep doszło do zmian w drabince i ostatecznie 18-letnia Polka zagra z rozstawioną z numerem 17 Donną Vekić. Będzie to rewanż za 3. rundę tegorocznego Australian Open, kiedy Świątek wygrała z wyżej notowaną rywalką 7:5, 6:3.
W decydującej rundzie kwalifikacji Qatar Total Open odpadła Magdalena Fręch, przegrywając z Laurą Siegemund.