Puchar Lavera. Drużyna Europy - Drużyna Reszty Świata 7:5

22/09/2019, 06:33 GMT+2

Nie nudzili się kibice w Genewie podczas drugiego dnia turnieju Laver Cup. Drużyna Europy prowadzi po nim z ekipą Reszty Świata 7:5, choć mogła wyżej. Transmisje w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player.

Po pierwszym dniu imprezy rozgrywanej w Szwajcarii Drużyna Europy prowadziła 3:1, ale jej rywale już w pierwszym starciu soboty doprowadzili do remisu. Stało się tak po tym, jak John Isner pokonał Alexandra Zvereva 6:7 (2), 6:4, 10-1.

"To było fenomenalne"

Potem na kort wyszli Roger Federer i Nick Kyrgios. Spodziewano się fajerwerków, i te były. Grając w Genewie przed 17 tysiącami kibiców Maestro przegrał wprawdzie pierwszego seta 6:7, ale dwa kolejne padły jego łupem. Zwyciężył 7:5, 10-7.
- Pierwszy set był naprawdę na styku, więc szkoda, że go przegrałem. Potrzebowałem trochę energii, ale nie możesz tego zrobić, nie grając do końca swojego tenisa, poza tym Nick utrudniał mi grę. Próbowałem się skupić - komentował po spotkaniu Szwajcar, chwaląc jednocześnie "swoją" publiczność.
- Następnym razem będę potrzebował zatyczek do uszu, to było po prostu fenomenalne - podkreślił.
W sesji wieczornej prowadzenie Europy podwyższył Rafael Nadal, który pokonał Milosa Raonicia 6:3, 7:6, (1). W rywalizacji obu zespołów było już 7:3 dla Drużyny Europy.
Ekipa Reszty Świata nie złożyła jednak broni i zmniejszyła straty w ostatnim meczu dnia. Nadal i jego deblowy partner Stefanos Tsitsipas przegrali 4:6, 6:3, 6-10 z Kyrgiosem i Jackiem Sockiem.
Niedzielne mecze zapowiadają się pasjonująco. Zawody wygra drużyna, która pierwsza zdobędzie 13 punktów.

Turniej gwiazd

Laver Cup to drużynowy turniej z udziałem największych gwiazd tenisa, który w tym roku rozgrywany jest po raz trzeci. Organizowany jest na cześć legendarnego Australijczyka Roda Lavera, a w tym roku gospodarzem imprezy jest Genewa.
Bierze w nim udział 12 zawodników, podzielonych na drużyny Europy i Reszty Świata, których kapitanami są prawdziwe ikony tenisa - Bjoern Borg i John McEnroe.