Peter Gojowczyk - Hubert Hurkacz, Magda Linette - Maddison Inglis: wynik na żywo i relacja live - US Open 2020

31/08/2020, 19:58 GMT+2

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie US Open 2020. Polak pokonał niemieckiego tenisistę Petera Gojowczyka 6:3, 6:4, 6:4. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Gojowczyk - Hurkacz 4:6 (III set). Popis Hurkacza, gem do zera i awans do drugiej rundy US Open stał się faktem!
Gojowczyk - Hurkacz 4:5 (III set). Było blisko, Polak miał dwa break pointy. Oba przepadły, ale udało się przełamać rywala przy trzecim!
Gojowczyk - Hurkacz 4:4 (III set). Hurkacz zafundował rywalowi na koniec dwa asy z rzędu. Kolejny remis.
Gojowczyk - Hurkacz 4:3 (III set). Dwa break pointy przy 40:15 miał Hurkacz, ale Gojowczyk się wybronił i zachował własny serwis. Polak ma czego żałować.
Gojowczyk - Hurkacz 3:3 (III set). I w drugą stronę. Hurkacz wygrał do 15 przy swoim podaniu.
Gojowczyk - Hurkacz 3:2 (III set). Gem do 15. Gojowczyk nie pozwolił na przełamanie.
Gojowczyk - Hurkacz 2:2 (III set). Gem bez historii. Tym razem padł łupem Hurkacza.
Gojowczyk - Hurkacz 2:1 (III set). Pewny Gojowczyk. Znów szybko i bez straty punktu.
Gojowczyk - Hurkacz 1:1 (III set). Gem wygrany do 15 przez Hurkacza.
Gojowczyk - Hurkacz 1:0 (III set). Niemiec nie oddał nawet punktu przy swoim serwisie.
Gojowczyk - Hurkacz 4:6 (II set). Była równowaga. Gojowczyk miał nawet break pointa, którego nie wykorzystał. W końcu Hurkacz efektownym asem serwisowym zakończył partię przy czwartej piłce setowej!
Gojowczyk - Hurkacz 4:5 (II set). Polak przegrywał 15:40, potem doprowadził do równowagi. Walka trwała punkt za punkt, ale w końcu Hurkacz przełamał rywala! Pierwszy raz w drugim secie!
Gojowczyk - Hurkacz 4:4 (II set). Gem wygrany przez Hurkacza do 15.
Gojowczyk - Hurkacz 4:3 (II set). Było 30:30 i asa zaserwował Gojowczyk. Następnie Hurkacz doprowadził do równowagi. W niej więcej zimnej krwi zachował Niemiec.
Gojowczyk - Hurkacz 3:3 (II set). Polak przy własnym podaniu przegrywał 15:40, potem 30:40. W końcu doprowadził do równowagi i uratował gema!
Gojowczyk - Hurkacz 3:2 (II set). Niezłe wymiany, 30:30. Potem Niemiec zmusił Polaka do błędu i sam efektownie zakończył gema.
Gojowczyk - Hurkacz 2:2 (II set). W jednej z akcji Polak wybrnął z opresji, następnie zwyciężył do 30.
Gojowczyk - Hurkacz 2:1 (II set). Niemiec prowadził już 40:0, potem zrobiło się 40:30, ale Hurkacz wyrzucił kolejną piłkę. Wciąż bez przełamania w drugim secie.
Gojowczyk - Hurkacz 1:1 (II set). Hurkacz też wygrał na "sucho" przy własnym serwisie.
Gojowczyk - Hurkacz 1:0 (II set). Niemiec nie stracił punktu przy swoim podaniu.
Gojowczyk - Hurkacz 3:6 (I set). As serwisowy Polaka zakończył pierwszego seta!
Gojowczyk - Hurkacz 3:5 (I set). Przełamanie Hurkacza! Gem wygrany do 15, Niemiec znów kiepsko serwował.
Gojowczyk - Hurkacz 3:4 (I set). Hurkacz przegrywał 30:40 i popełnił błąd. Gojowczyk wrócił do gry, to on będzie teraz serwował.
Gojowczyk - Hurkacz 2:4 (I set). Niemiec odrabia straty. Gem do 15 przy swoim podaniu.
Gojowczyk - Hurkacz 1:4 (I set). Niespodziewanie Gojowczyk przełamał Hurkacza, ale to Polak wciąż ma wszystko w swoich rękach.
Gojowczyk - Hurkacz 0:4 (I set). Niemiec źle serwował od początku, popełnił w tym elemencie aż dwa błędy z rzędu. Potem kolejny, więc Hurkacz wygrał na "sucho".
Gojowczyk - Hurkacz 0:3 (I set). Hurkacz znów pewnie wygrał swoje podanie do 30. Bardzo dobry początek w wykonaniu polskiego tenisisty.
Gojowczyk - Hurkacz 0:2 (I set). Błyskawiczne przełamanie. Niemiec przy stanie 30:40 wyrzucił piłkę poza kort.
Gojowczyk - Hurkacz 0:1 (I set). Dobre otwarcie Polaka, gem przy własnym podaniu wygrany do 30.
Trwa rozgrzewka Hurkacza i Gojowczyka.
Gojowczyk - tak jak Hurkacz - ma w dorobku jeden tytuł ATP. Obaj triumfowali na kortach twardych, na których toczy się także rywalizacja w Nowym Jorku. Niemiec nigdy nie przeszedł drugiej rundy w Wielkim Szlemie. Na tym etapie zatrzymał się w styczniu w Australian Open, a rok temu w US Open nie przeszedł kwalifikacji. Polak 12 miesięcy temu przegrał mecz otwarcia. Jeśli tym razem uda mu się go wygrać, to zmierzy się potem z Austriakiem Dennisem Novakiem lub Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną.

Pojedynek Hurkacza powinien rozpocząć się około godz. 20.05. W drugim poniedziałkowym meczu na korcie nr 6 zagra on z Peterem Gojowczykiem, z którym nigdy wcześniej się nie konfrontował. Niemiec jeszcze niewiele ponad dwa lata temu był 39. rakietą świata, ale potem notował często słabe wyniki i obecnie jest sklasyfikowany na 126. pozycji. Polak w rankingu ATP jest 29.
Pierwszego dnia zmagań na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku zobaczymy dwójkę Polaków - Huberta Hurkacza i Magdę Linette. Oto plan transmisji Eurosportu: