Novak Djoković - Marin Cilić: wynik meczu i relacja - Turniej ATP 250 w Tel Awiwie

02/10/2022, 19:02 GMT+2

Dopiero trzeci raz w tym sezonie i już 89. w karierze - Novak Djoković znów wygrał turniej zaliczany do światowego rankingu. Tym razem Serb pokonał 6:3, 6:4 Marina Cilicia w finale imprezy ATP 250 w Tel Awiwie.

W sumie zwycięzca 21 turniejów wielkoszlemowych ma na swoim koncie już 89 wygranych w finałowych pojedynkach. Dokonał tego na przestrzeni niemalże dwóch dekad, gdyż pierwszy puchar podniósł w 2003 roku.
Turniej w Izraelu był pierwszym rozgrywanym w ramach ATP, w którym Serb rywalizował po zdobyciu w lipcu tytułu w Wimbledonie. Djoković (nr 7 w ATP) wystąpił także pod koniec września w Laver Cup w Londynie, w którym reprezentował drużynę Europy, grającą przeciw zespołowi Reszty Świata.
W samym turnieju i decydującym meczu w Tel Awiwie "Nole" pokazał, że przerwa od poważnego tenisa nie wpłynęła źle na jego dyspozycję. Na przestrzeni tygodniowej rywalizacji nie stracił ani jednego seta, w niedzielę oddał z kolei Chorwatowi tylko siedem gemów, w każdym z setów znajdując po razie sposób na przełamanie rywala, samemu własnego serwisu nie tracąc. Finał wygrał więc jak i całą imprezę - pewnie i planowo.
Serb, który nie wyraził zgody na zaszczepienie się przeciwko COVID-19, w tym roku nie otrzymał zgody organizatorów na udział m.in. w Australian i US Open.