Novak Djoković - Daniił Miedwiediew: wynik na żywo i relacja live - Australian Open 2021

21/02/2021, 08:38 GMT+1

Novak Djoković mistrzem Australian Open 2021. W niedzielnym finale nie dał najmniejszych szans Rosjaninowi Daniiłowi Miedwiediewowi i wygrał 7:5, 6:2, 6:2. Dla Serba to już dziewiąty tytuł w Melbourne.

Tak to się zakończyło. Efektownie, tak jak efektowny był to występ Djokovicia.
Przed spotkaniem Miedwiediew mógł się pochwalić serią 20 wygranych meczów, ale trafił na Djokovicia, który w Australii po prostu nie przegrywa. Dziewięć z jego 18 wielkoszlemowych tytułów pochodzi właśnie z Melbourne.

Djoković - Miedwiediew 6:2 (trzeci set). Koniec! Djoković po raz dziewiąty wygrywa Australian Open! Na koniec Serb dorzucił kolejne przełamanie, dokumentując swoją wielką przewagę. Miedwiediew nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Mecz nie trwał nawet dwóch godzin.
Djoković - Miedwiediew 5:2 (trzeci set). Miedwiediew się ożywił, walczył do upadłego, poderwał nawet publiczność z siedzeń, ale gem ostatecznie trafia na konto Djokovicia, który bardzo mocno na to zapracował.
Djoković - Miedwiediew 4:2 (trzeci set). Miedwiediew jeszcze się nie poddaje, ma drugiego gema. Tyle że znów wynika to bardziej z podejścia Djokovicia, który nie szuka przełamania, a chce się skupić na obronie własnego podania.

Djoković - Miedwiediew 4:1 (trzeci set). Djoković jest opanowany i precyzyjny do bólu. Pojedyncze dobre zagrania Miedwiediewa nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Jest blisko, już nawet bardzo blisko. Brakuje dwóch gemów.
Djoković - Miedwiediew 3:1 (trzeci set). Miedwiediew był wreszcie spokojniejszy i otwiera konto w trzecim secie. Rosjanin wygrał też najefektowniejszą dotąd akcję meczu, kiedy obaj wymieniali się wolejami pod siatką.
Djoković - Miedwiediew 3:0 (trzeci set). Brakuje już tylko trzech gemów. Djoković na tym etapie właściwie nie musi robić wiele. Wystarczy przebijać i czekać aż Miedwiediew zepsuje.
Djoković - Miedwiediew 2:0 (trzeci set). Djoković już z przełamaniem w trzecim secie! Miedwiediew postawił teraz wszystko na jedną kartę i serwował ponad 200 km/h drugim podaniem, ale na nic się to zdało. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Djoković już na autostradzie do tytułu. Gdyby to wypuścił, mielibyśmy sensację.
Djoković - Miedwiediew 1:0 (trzeci set). Trzeci set mógł zacząć się analogicznie do drugiego. Miedwiediew miał dwa brejkpointy, ale Djoković w newralgicznym momencie sięgnął po wygrywające serwisy. Rosjaninowi puszczają nerwy, a to nie zwiastuje dla niego nic dobrego.
Djoković - Miedwiediew 6:2 (drugi set). Kolejne przełamanie, a to oznacza drugiego seta dla Djokovicia. U Miedwiediewa znów dominowały niewymuszone błędy, a pojawił się również błąd podwójny. Rosjanin na razie rozczarowuje, a Nole jest już o krok od tytułu!
Djoković - Miedwiediew 5:2 (drugi set). Djoković ma, co chciał. Co prawda we własnym gemie serwisowym oddał rywalowi trzy piłki, ale na tyle mógł sobie pozwolić. Decydujący punkt zdobył wygrywającym podaniem. Wściekły Miedwiediew połamał rakietę.
Djoković - Miedwiediew 4:2 (drugi set). Wyjątkowo szybki gem dla Miedwiediewa. Ale wynikało to z faktu, że Djoković o niego nie walczył. Wyraźnie chce się skupić na własnym serwisie i obronie przewagi przełamania.
Djoković - Miedwiediew 4:1 (drugi set). Czwarty z rzędu gem dla Djokovicia. Tym razem wielkiej historii nie było. Pierwsza rakieta świata po prostu bezlitośnie wykorzystała przewagę serwisu.
Djoković - Miedwiediew 3:1 (drugi set). Trwa kapitalna passa Djokovicia! Serb zgarnia drugie z rzędu przełamanie, a Miedwiediew jest w tym fragmencie potwornie rozregulowany. Popełnia błędy, które kosztują bardzo drogo. Za moment może nie mieć już czego zbierać w tym secie.
Djoković - Miedwiediew 2:1 (drugi set). Miedwiediew ma czego żałować. Ten gem serwisowy Djokovicia idealny nie był, wywiązywały się długie wymiany, ale w kluczowych momentach Rosjanin popełniał błędy.
Djoković - Miedwiediew 1:1 (drugi set). Djoković nie chciał czekać! Momentalnie odbiera brejka i znów jest remis! Serb w tym gemie doskonale odczytywał kierunki serwisu Miedwiediewa, czym stawiał się w doskonałych sytuacjach w wymianach.
Djoković - Miedwiediew 0:1 (drugi set). Wymarzony początek dla Miedwiediewa, który przełamuje już w pierwszym gemie drugiego seta! Djoković tym razem rozdawał prezenty, jakby odczuwając jeszcze trudy premierowej partii.
Djoković - Miedwiediew 7:5 (pierwszy set). Djoković przełamuje w kluczowym momencie i ma wygranego seta! Na 40:0 wyszedł po trzech wybornych akcjach, w tym jednym genialnym minięciu. Miedwiediew ratował się jeszcze dwoma skutecznymi serwisami, ale przy trzeciej piłce setowej trafił w siatkę. Djoković bliżej tytułu!
Djoković - Miedwiediew 6:5 (pierwszy set). Djoković bez najmniejszych problemów zgarnia szóstego gema. Pierwszy set rozstrzygnie się już za moment, jeśli Serb przełamie lub czeka nas tie-break.
Djoković - Miedwiediew 5:5 (pierwszy set). Błyskawiczny gem na sucho dla Rosjanina. Djoković nawet nie miał okazji podjęcia walki i jesteśmy coraz bliżej tie-breaka.
Djoković - Miedwiediew 5:4 (pierwszy set). Pierwszy wygrany punkt przez Miedwiediewa zwiastował problemy Djokovicia, ale tych Serb uniknął. Znów bardzo dobrze serwował, a gema zgarnął po błędzie bekhendowym przeciwnika.
Djoković - Miedwiediew 4:4 (pierwszy set). Mecz zaczyna przybierać taki obraz, jakiego można było się spodziewać przed rozpoczęciem. Dużo jest gry zza linii końcowej i potężnych uderzeń kończących, a gemy wpadają na konto tego, który akurat serwuje. Tym razem nie zagrożony był Miedwiediew.
Djoković - Miedwiediew 4:3 (pierwszy set). Tym razem gem gładko wygrany przez serwującego Djokovicia. Zakończył się po efektownej akcji przy siatce. Miedwiediew bardzo efektownie próbował mijać po linii, ale Serb zdążył z precyzyjnym wolejem.
Djoković - Miedwiediew 3:3 (pierwszy set). Teraz możemy już stwierdzić to z całą pewnością - Miedwiediew wrócił. Rewelacyjny gem serwisowy. Same dobre decyzje, same precyzyjne uderzenia i jest już 3:3.
Djoković - Miedwiediew 3:2 (pierwszy set). No to finał zaczął się na dobre! Pierwsze błędy po stronie Djokovicia i Miedwiediew momentalnie to wykorzystuje. Jest przełamanie powrotne po zepsutym smeczu Serba! Ten mecz może być bardzo, bardzo długi.
Djoković - Miedwiediew 3:1 (pierwszy set). Genialny wygrywający return Djokovicia na początek, ale później rządził już Miedwiediew. Rosjanin ma pierwszego gema i chyba zaczyna łapać swój rytm.
Djoković - Miedwiediew 3:0 (pierwszy set). Ależ szybko to wszystko idzie?! Jest już 3:0, a Djoković podejmuje same trafione decyzje. Inicjatywę wypracowuje sobie potężnym serwisem i zakończenie akcji jest już tylko formalnością.
Djoković - Miedwiediew 2:0 (pierwszy set). Błyskawiczne przełamanie na koncie Djoko! Miedwiediew zaczął od piorunującego winnera forhendem, ale później Serb kapitalnie, bardzo głęboko returnował, zmusił rywala do błędów i wykorzystał drugie brejkpointa. Lider rankingu ma kapitalną zaliczkę do wygrania seta.
Djoković - Miedwiediew 1:0 (pierwszy set). Fantastycznie na początku funkcjonuje serwis Serba. Gem wygrany bardzo łatwo, z jednym straconym punktem po bekhendzie ulokowanym w siatce.
Zaczęli! Jako pierwszy podaje Serb!
Obaj panowie są już na korcie. Kilka minut rozgrzewki z piłkami i zaczynamy wielki spektakl!
Zawodnicy ci zmierzyli się dotychczas siedem razy, a bilans jest wyrównany. Cztery razy górą był lider światowego rankingu, m.in. w 1/8 finału Australian Open 2019. W ostatnim ich pojedynku, w fazie grupowej kończącego poprzedni sezon turnieju masters - ATP Finals - górą był jednak Rosjanin.
Djoković zagra dziś o 18. tytuł wielkoszlemowy, a dziewiąty w Melbourne. Będący w dobrej formie Rosjanin czeka na pierwszy taki sukces.
Novak Djoković - Daniił Miedwiediew 7:5, 6:2, 6:2
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl