Novak Djoković - Daniił Miedwiediew: wynik meczu i relacja - ATP Finals 2022 - tenis

18/11/2022, 19:02 GMT+1

Serb Novak Djoković pokonał w piątek Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 6:3, 6:7 (5-7), 7:6 (7-2) w swoim ostatnim meczu fazy grupowej turnieju ATP Finals w Turynie. Serbski tenisista już wcześniej zapewnił sobie awans do półfinału imprezy.

W drugim meczu Grupy Czerwonej Grek Stefanos Tsitsipas zmierzy się z Rosjaninem Andriejem Rublowem. Tenisista, który wygra, awansuje do półfinału, gdzie zmierzy się z Norwegiem Casperem Ruudem.

Djoković pokonał Miedwiediewa

Djoković tak naprawdę po raz pierwszy musiał się mocno namęczyć, by pokonać rywala w Turynie. Wcześniej w dwóch setach ogrywał Tsitsipasa i Rublowa.
Miedwiediew nie miał już nic do stracenia, chciał się pokazać z dobrej strony i stawił "Djoko" twardy opór. Trzysetowy mecz trwał ponad trzy godziny. Djoković rozstrzygnął go na swoją korzyść, wygrywając w decydującym secie tie-breaka 7-2. Po ostatniej zwycięskiej wymianie cieszył się tak mocno, jakby wygrał cały turniej.
Djoković w meczu o finał zagra z Amerykaninem Taylorem Fritzem (nr 9 na liście ATP). Jeśli w całym turnieju zwycięży słynny Serb, wyrówna rekord Szwajcara Rogera Federera, który w imprezie tej rangi triumfował sześć razy.