Novak Djoković - Daniel Elahi Galan: wynik i relacja meczu 3. rundy French Open 2020 - tenis

04/10/2020, 04:23 GMT+2

Novak Djoković przedziera się przez kolejne rundy wielkoszlemowego French Open. W sobotę liderowi światowego rankingu na moment plany pokrzyżowała jednak ulewa. W meczu 3. rundy z Danielem Elahim Galanem Serb postanowił pomóc organizatorom. Po powrocie na kort ograł Kolumbijczyka 6:0, 6:3, 6:2.

Mecz został zatrzymany na początku drugiego seta. Po wygraniu pierwszej partii 6:0, w kolejnej Djoković prowadził 2:1. Mimo gęstych opadów i pretensji obu zawodników, sędzia początkowo nakazał im kontynuowanie gry. Szybko okazało się jednak, że w tych warunkach nie będzie to możliwe.

Niezrozumiała opieszałość

- Brak decyzyjności oficjeli jest zastanawiający. Idealnym momentem na zamknięcie dachu była przerwa pomiędzy pierwszym i drugim setem. Djoković zresztą rozmawiał wtedy o tym z sędzią - zauważył komentator Eurosportu.
Arbiter spotkania najwyraźniej nie docenił powagi sytuacji. Po kolejnej wymianie Serb zdobył łatwy punkt, gdy jego przeciwnik poślizgnął się na mokrej nawierzchni i nie zdołał nawet ruszyć do piłki posłanej na jego stronę.
Obaj zawodnicy po tej sytuacji od razu zeszli z pola gry, nie czekając nawet na rozstrzygnięcie gema.
Po około 20 minutach oczekiwania dach został wreszcie zamknięty, lecz kort wymagał dodatkowych zabiegów, by uniknąć kolejnych niebezpiecznych sytuacji. Do osuszania nawierzchni dołączył zresztą sam Djoković.
Pomimo utrudnień rywalizację udało się dokończyć. Faworyt rozstrzygnął na swoją korzyść dwie kolejne partie i pewnie awansował do 1/8 finału French Open. W całym meczu, podobnie jak w poprzednich rundach, lider ATP stracił tylko pięć gemów, triumfując 6:0, 6:3, 6:2.
Transmisje z French Open w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl