Novak Djoković - Cameron Norrie: wynik na żywo i relacja live - Wimbledon 2022

08/07/2022, 13:38 GMT+2

Novak Djoković - Cameron Norrie. Półfinałowe starcie wyłoniło drugiego finalistę wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Rywalem Nicka Kyrgiosa będzie Serb, dla którego będzie to 32. finał Wielkiego Szlema. Tak relacjonowaliśmy półfinał na żywo w eurosport.pl.

Na relację z finału turnieju singla mężczyzn w Wimbledonie zapraszamy w niedzielę. Tymczasem dziękujemy za obecność dzisiaj. Do zobaczenia!
Rywalem 32-krotnego finalisty wielkoszlemowych turniejów będzie debiutant na tym etapie rozgrywek w Wielkim Szlemie. Mecz Djokovicia z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem zapowiada się emocjonująco.

Niedzielny finał będzie 32. meczem Djokovicia o tytuł w turnieju Wielkiego Szlema. Nikt nie wystąpił w większej liczbie wielkoszlemowych finałów.
6:4. Gem, set, mecz. Novak Djoković wygrywa z Cameronem Norrie i awansuje do finału Wimbledonu.
5:4. Brytyjczyk wygrywa gema przy własnym podaniu, ale to Djoković będzie serwował po zwycięstwo w meczu.
5:3. Jeden wygrany gem dzieli Djokovicia od ósmego w karierze finału Wimbledonu. Norrie musi sięgnąć po najgłębsze rezerwy.
4:3. Moment lepszej gry Brytyjczyka. Przy własnym serwisie nie pozwala się zdominować utytułowanemu rywalowi.
4:2. Kolejny gem bez straty punktu. I kolejny as na koniec. Djoković dwa gemy od finału.
3:2. Najdłuższy gem w 4. secie. Norrie obronił cztery break-pointy, by w końcu rozstrzygnąć gema na swoją korzyść. Wciąż jednak ma do odrobienia stratę przełamania, by myśleć o grze w piątej partii.
3:1. Obezwładniający jest serwis Serba. Kolejne dwa asy do kolekcji i pewnie wygrany gem.
2:1. W końcu mocna odpowiedź Brytyjczyka. Nie oddał rywalowi w gemie nawet punktu.
2:0. Gem "na czysto" dla serbskiego tenisisty. Norrie w coraz poważniejszych tarapatach.
1:0. Było dobrze, ale Brytyjczyka coraz bardziej zawodzi serwis. Pierwszy gem w 4. secie i pierwsze przełamanie. Djoković coraz bliżej finału.

6:2. As serwisowy, a potem jeszcze krótka wymiana i Djoković kończy III seta. Musi wygrać jeszcze jednego, by zameldować się w finale Wimbledonu.
5:2. Brytyjczyk nie zamierza łatwo sprzedać skóry. Jeszcze co najmniej jeden gem zostanie rozegrany w tym secie.
5:1. Norrie nie wykorzystał "prezentu" od Djokovicia. Serb wygrywa kolejnego gema i jest bliski objęcia prowadzenia w meczu.
4:1. Djoković podwyższa prowadzenie, wykorzystując pierwszego break pointa. Mnożą się błędy w grze reprezentanta gospodarzy. Serb jest coraz bliżej objęcia prowadzenia w setach.
3:1. Doskonały gem serwisowy Djokovicia. A to trafił pierwszym podaniem, a to popisał się perfekcyjnym forhendem, a da deser posłał dwa asy.

2:1. Norrie tanio skóry nie sprzedaje. Pewnie, do 15, wygrywa gema i zagrzewa publiczność.
2:0. Serb wygrywa do zera przy swoim serwisie. Miał też szczęście, bo jedna z zagranych przez niego piłek przetoczyła się po taśmie obok linii bocznej kortu i wpadła za siatkę.
1:0. Djoković ma przełamanie. Serb po jednej z ostatnich akcji się poślizgnął i upadł, ale koniec końców wykorzystał trzeciego break pointa.
Czas na trzecią odsłonę! Norrie pierwszy raz w tym meczu rozpoczyna seta.

6:3. Serb zaczął od podwójnego błędu serwisowego i skrótu, który wylądował na siatce. Przetrwał jednak chwilowy kryzys i nie oddał rywalowi już żadnego punktu. Piłka uderzona przez Brytyjczyka w aut po długiej wymianie skończyła drugiego seta. Nole wraca do gry!
5:3. Pachniało przełamaniem Djokovicia długo i Serb w końcu się doczekał! Brytyjczyk też jednak pomógł swojemu rywalowi prostymi pomyłkami, jak choćby przy stanie 15:15.
4:3. Kolejny wygrany do zera gem przez Nole. Świetnie serwuje w tym secie obrońca tytułu. Popisał się czwartym asem.
3:3. Djoković miał w tym gemie dwa break pointy, ale Norrie przetrwał trudne momenty. Pomógł mu w tym m.in. kolejny as serwisowy.
3:2. Urodzony w Johannesburgu tenisista zaczął od smeczu, ale kolejne akcje w tym gemie padły łupem Djokovicia. Świetnie zachował się przy siatce, potem popisał się znakomitym bekhendem po linii.
2:2. Norrie zaczął od prowadzenia 30:0, ale potem Serb zdobył trzy punkty z rzędu i był o krok od pierwszego w tym secie przełamania. Brytyjczyk uratował się, doprowadzając do równowagi. Potem posłał asa, a w ostatniej akcji Djoković popełnił kolejny błąd.
2:1. Kolejny w tym secie znakomity gem serwisowy Djokovicia, który zamknął partię smeczem. Po raz drugi wygrał bez straty punktu.
1:1. Wyrównany gem za nami i Norrie utrzymuje podanie. Obaj tenisiści nie ustrzegli się jednak prostych błędów.
1:0. Zupełnie inaczej zaczął Djoković tego seta niż pierwszego. Poprawił serwis, wrzucił wyższy bieg i nie pozwolił Brytyjczykowi na zdobycie choćby punktu.
Jak odpowie Djoković? Czas na drugiego seta!

2:6. Norrie pewnie wygrywa pierwszego seta! Chociaż w ósmym gemie popełnił podwójny błąd serwisowy, posłał też dwa asy!
2:5. Norrie trafia z trudnych pozycji i jest już tylko o gema od wygranej w pierwszym secie! Djoković nie radzi sobie póki co najlepiej. Zaczął gema od asa, ale cztery kolejne piłki padły łupem Brytyjczyka. Gem zakończyła najdłuższa wymiana tego meczu zakończona, a jakże, uderzeniem Serba w siatkę.
2:4. Pierwsze w tym meczu dwugemowe prowadzenie. Djoković nie radził sobie z serwisem rywala, popełnia sporo niewymuszonych błędów. Inna sprawa, że Brytyjczyk gra naprawdę dobrze, zaskakuje Serba kierunkami uderzeń.
2:3. Najbardziej zacięty gem za nami. Na każdą udaną akcję Djokovicia Norrie skutecznie odpowiadał. W końcówce sam zaatakował i w efekcie Serb został przełamany po raz drugi.

2:2. Dobry gem serwisowy Brytyjczyka, który pierwszy raz w tym meczu obronił własne podanie. Ozdobą była jednak pierwsza akcja ze znakomitymi wymianami. Punkt zdobył wówczas Djoko, a pomogło mu wydatnie zagranie lobem między nogami.
2:1. Świetny gem w wykonaniu Serba, który popisał się pierwszym w meczu asem. Wygrał pewnie, do 15.
1:1. Szybkie przełamanie powrotne Djokovicia. Tym razem to Norrie nie radził sobie z odgrywaniem piłek. A to trafił w siatkę, a to w aut.
0:1. Norrie już w pierwszym gemie przełamuje Djokovicia! Nerwowy początek Serba, który pierwszą piłkę w meczu wpakował w siatkę, a drugą wyrzucił poza boisko. W ostatniej akcji Brytyjczyk znakomicie zachował się przy siatce. Wygrał do 30.
GRAMY! SERWUJE DJOKOVIĆ!
Norrie, który jest pierwszym od 2016 Brytyjczykiem, który zagra w półfinale Wimbledonu (poprzednim był Andy Murray), z pewnością może liczyć na pomoc trybun. Awans do najlepszej czwórki wielkoszlemowej imprezy jest największym sukcesem w karierze prawie 27-letniego tenisisty.
Ciekawe, jak dzisiejsze warunki pogodowe wpłyną na tenisistów? Na korcie centralnym temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza.
Obaj tenisiści pojawiają się właśnie na korcie! Owacja na stojąco.

Pojedynek obejrzy na żywo m.in. legendarny menedżer Manchesteru United.

Coraz bliżej do wydarzenia dnia w Wimbledonie.
Pewnie - 6:2, 6:2 - wygrały Czeszki.

Wiadomo, że starcie Serba z Brytyjczykiem rozpocznie się z kilkunastominutowym poślizgiem. Wszystko przez to, że na korcie centralnym zakończyło się właśnie deblowe, półfinałowe starcie pań: Ludmyła Kiczenok/Jelena Ostapenko - Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova.
Także pięciosetowe starcie musiał stoczyć w ćwierćfinale Brytyjczyk. Rozstawiony z numerem dziewiątym Norrie pokonał Belga Davida Goffina 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5.

Niewiele brakowało, a Djokovicia zabrakłoby w półfinale. Broniący tytułu i najwyżej rozstawiony w turnieju Serb przegrywał w ćwierćfinale z Włochem Jannikiem Sinnerem już 0:2, ale wykaraskał się.
Dziś Australijczyk, za pośrednictwem portalu społecznościowego, życzył Hiszpanowi zdrowia i szybkiego powrotu do gry.
Na rywala w finale czeka już Nick Kyrgios. Australijczyk miał dziś rywalizować w półfinale z Rafaelem Nadalem, ale Hiszpan z powodu kontuzji mięśni brzucha zrezygnował z dalszego uczestnictwa w imprezie.
Dzień dobry! Zbliża się czas rozstrzygnięć w trzecim tegorocznym Wielkim Szlemie. Tuż po godzinie 16 początek półfinałowego starcia panów. Czy Djoković po raz czwarty z rzędu zagra w wielkim finale Wimbledonu?
NOVAK DJOKOVIĆ - CAMERON NORRIE 2:6, 6:3, 6:2, 6:4
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl