Novak Djoković - Andriej Rublow: wynik i relacja finału turnieju ATP w Belgradzie - tenis

24/04/2022, 16:00 GMT+2

Serb Novak Djoković w niedzielę przegrał finał turnieju ATP na kortach ziemnych w Belgradzie z Rosjaninem Andriejem Rublowem. Lider rankingu tenisistów był bezradny w decydującym secie i musiał pogodzić się z porażką 2:6, 7:6 (7-4), 0:6.

Novak Djoković

Djoković walczył o trzecie zwycięstwo w rodzinnym mieście. Triumfował tu w 2009 roku, gdy w finale pokonał Łukasza Kubota, oraz w 2011, ale w niedzielę w ostatnim secie wyraźnie zabrakło mu sił.

Nieliczne starty Djokovicia

Od początku sezonu Serb rozegrał tylko osiem meczów. W lutym dotarł do 3. rundy imprezy w Dubaju, a w ubiegłym tygodniu odpadł po pierwszym spotkaniu z turnieju w Monte Carlo. Nie mógł uczestniczyć w wielkoszlemowym Australian Open czy prestiżowych zawodach w Miami i Indian Wells z powodu braku szczepienia na COVID-19.
Zajmujący ósme miejsce w światowym rankingu Rublow wygrał 11. turniej ATP w karierze, a trzeci w tym roku, po sukcesach w Marsylii i Dubaju.
W stolicy Serbii w singlu Polacy nie startowali, natomiast w grze podwójnej Jan Zieliński i reprezentant Monako Hugo Nys odpadli w półfinale.