Novak Djoković - Alex de Minaur: wynik meczu i relacja - Australian Open 2023 - Tenis

23/01/2023, 11:34 GMT+1

Novak Djoković zameldował się w ćwierćfinale Australian Open. Rozstawiony z numerem czwartym serbski tenisista w nieco ponad dwie godziny pokonał Australijczyka Alexa De Minaura (nr 21.) 6:2, 6:1, 6:2.

35-latek z Belgradu w ubiegłym roku nie mógł wystąpić w tej imprezie z powodu braku szczepienia na COVID-19. Tym razem nie było ono wymagane i bez przeszkód mógł rozpocząć rywalizację.

Mecz był wyrównany tylko do stanu 2:2 w pierwszym secie. Później były lider światowego rankingu dominował na korcie. Od tego momentu wygrał aż dziewięć gemów z rzędu. W efekcie najpierw zamknął pierwszą partię 6:2, a w drugiej szybko objął prowadzenie 5:0.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Djoković zaczął od wygrania czterech pierwszych gemów i kilkanaście minut później świętował awans.

Rekordzista Djoković

Kolejnym rywalem Serba będzie rozstawiony z numerem piątym Andriej Rublow. Rosjanin po zaciętym boju pokonał Duńczyka Holgera Rune (nr 9.) 6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (11-9).

Djoković w Australian Open triumfował dziewięć razy, co jest absolutnym rekordem. Wygrał trzy poprzednie turnieje ze swoim udziałem, a ostatnie spotkanie w tych zawodach przegrał 22 stycznia 2018 roku, kiedy w 1/8 finału sensacyjnie uległ Koreańczykowi Hyeonowi Chungowi.

Poniedziałkowa wygrana była 25. z rzędu Djokovicia w Melbourne. Dłuższą serię - 26 meczów - zanotował jedynie Amerykanin Andre Agassi.
Australian Open 2023. Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału turnieju mężczyzn:
Andriej Rublow (Rosja, 5) - Holger Rune (Dania, 9) 6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (11-9)
Novak Djoković (Serbia, 4) - Alex De Minaur (Australia, 22) 6:2, 6:1, 6:2
Tommy Paul (USA) - Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 24) 6:2, 4:6, 6:2, 7:5
Ben Shelton (USA) - JJ Wolf (USA) 6:7 (5-7), 6:2, 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 6:2