Nick Kyrgios - Karen Chaczanow - wynik spotkania Australian Open 2020

25/01/2020, 14:32 GMT+1

Kibice tenisa na całym świecie zacierają ręce. W poniedziałek w Melbourne dojdzie do wspaniale zapowiadającego się meczu o ćwierćfinał Australian Open. Reprezentant gospodarzy Nick Kyrgios zmierzy się z liderem rankingu Rafaelem Nadalem. Zawodnik z antypodów po niesamowitym meczu wyeliminował Rosjanina Karena Chaczanowa, pokonując go 6:2, 7:6(5), 6:7(6), 6:7(7), 7:6(8).

Ponad czterogodzinne starcie Australijczyka z zawodnikiem zza naszej wschodniej granicy dostarczyło mnóstwa emocji. Na Melbourne Arena Kyrgios prowadził 2:0 w setach, ale musiał walczyć na pełnym dystansie. W trzeciej i czwartej partii nie wykorzystał po jednej piłce meczowej. Zwyciężył dopiero po super tie-breaku 10:8, mimo że przegrywał w nim już 7:8.
Ostatecznie pokonał przeciwnika. - To było bez wątpienia jedno z najlepszych zwycięstw w mojej karierze. Nie byłem w takiej sytuacji chyba od czterech, pięciu lat - powiedział Kyrgios.

Epickie spotkanie

Australijczyk awansował do czwartej rundy tej imprezy po raz trzeci w karierze. W całym pojedynku zanotował aż 97 wygrywających uderzeń.
– Ten mecz był epicki. Nie wiem do końca, co się działo. Po prostu nie czuję nóg. Mam wrażenie, że ważą po 40 kilogramów każda.
24-latek już w pierwszym secie korzystał z pomocy fizjoterapeuty. Miał bowiem problem z mięśniem nogi.
Teraz czas na poniedziałkowe starcie z Nadalem. Faworyt miejscowych kibiców ma znakomity bilans z liderem rankingu. Wygrał trzy z dotychczasowych siedmiu pojedynków. To będzie mecz z podtekstami, bo zawodnicy nie darzą się sympatią. Kilka dni temu Kyrgios pozwolił sobie nawet na parodiowanie zachowania Hiszpana.
Wyniki sobotnich meczów 3. rundy turnieju mężczyzn w wielkoszlemowym tenisowym Australian Open:
Gael Monfils (Francja, 10) - Ernests Gulbis (Łotwa) 7:6 (7-2), 6:4, 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 27) 6:1, 6:2, 6:4
Dominic Thiem (Austria, 5) - Taylor Fritz (USA, 29) 6:2, 6:4, 6:7 (5-7), 6:4
Andriej Rublow (Rosja, 17) - David Goffin (Belgia, 11) 2:6, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (7-4)
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 15) - John Isner (USA, 19) 6:4, 4:1 i krecz Isnera
Alexander Zverev (Niemcy, 7) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:2, 6:2, 6:4
Daniił Miedwiediew (Rosja, 4) - Alexei Popyrin (Australia) 6:4, 6:3, 6:2
Nick Kyrgios (Australia, 23) - Karen Chaczanow (Rosja, 16) 6:2, 7:6 (7-5), 6:7 (6-8), 6:7 (7-9), 7:6 (10-8)
Autor: srogi/TG/kwoj / Źródło: eurosport.pl