Maja Chwalińska - Alison Riske: wynik meczu i relacja - Wimbledon 2022 - Tenis

29/06/2022, 18:18 GMT+2

Nie było kolejnej niespodzianki. Maja Chwalińska przegrała w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu z Amerykanką Alison Riske 6:3, 1:6, 0:6.

20-letnia Chwalińska w debiucie w wielkoszlemowej imprezie pokonała Katerinę Siniakovą 6:0, 7:5. Zwycięstwo nad Czeszką, zajmującą 79. miejsce w rankingu WTA (Chwalińska jest 170.), było niespodzianką, wręcz sensacją.
W środę poprzeczka poszła w górę. Rywalką Polki była 31-letnia Riske, rozstawiona w Londynie z numerem 28., która w 2019 roku dotarła do ćwierćfinału Wimbledonu.

Obiecujący początek Chwalińskiej

Gem otwarcia trwał aż siedem minut. Chwalińska musiała bronić break pointów, ale wygrała. Kolejnego gema, przy serwisie Riske, również. Początek był więcej niż obiecujący.
Polka starała się narzucać tempo gry, popisywała się efektownymi zagraniami, a Amerykance przydarzały się proste błędy. Efektem było prowadzenie 4:1. Ostatecznie Chwalińska wygrała 6:3, wykorzystując drugą piłkę setową.

Drugi set źle rozpoczął się dla Chwalińskiej. Choć prowadziła 1:0, to kolejne trzy gemy należały do Riske, która dwukrotnie przełamała serwis Polki. Chwalińska nie była w stanie ruszyć w pogoń. Gładko przegrała 1:6.
W decydującej partii Riske od razu przełamała serwis Polki. Amerykanka wciąż odważnie atakowała i odskoczyła na 3:0.
Chwalińska do końca meczu nie wróciła do skutecznej gry, którą prezentowała w pierwszym secie. Znów bezdyskusyjnie przegrała. Tym razem 0:6. Spotkanie trwało niewiele ponad dwie godziny.
W trzeciej rundzie Wimbledonu Riske zmierzy się z Czeszką Marie Bouzkovą.
Maja Chwalińska (Polska) - Alison Riske (USA, 28) 6:3, 1:6, 0:6
Autor: kz/po / Źródło: eurosport.pl