Magdalena Fręch - Weronika Kudiermietowa: wynik i relacja z meczu turnieju WTA 250 w Monastyrze - Tenis

06/10/2022, 15:25 GMT+2

Magdalena Fręch zakończyła udział w turnieju WTA 250 w Monastyrze na drugiej rundzie. W meczu o ćwierćfinał Polka przegrała z 12. w światowym rankingu Rosjanką Weroniką Kudiermietową 3:6, 4:6.

Fręch (120. WTA) mierzyła się z Kudiermietową (12. WTA) piąty raz w karierze. Wszystkie bezpośrednie mecze odbyły się stosunkowo dawno - w 2016 i 2017 roku - a trzykrotnie górą w nich była Polka.

Fręch nie wykorzystała szansy w drugim secie

W czwartek wyraźną faworytką była jednak świetnie spisująca się w tym sezonie Rosjanka. Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 3:3.
Niestety, ostatnie trzy gemy, w tym dwa przy serwisie Fręch, kończyły się wygranymi ćwierćfinalistki tegorocznego Rolanda Garrosa.
W drugiej partii łodzianka dwukrotnie odebrała serwis tenisistce urodzonej w Kazaniu. Prowadziła 1:0 oraz 2:1 z przełamaniem, ale okazało się to niewystarczające do awansu do kolejnej rundy.
Kudiermietowa za każdym razem szybko odłamywała rywalkę, a w dziesiątym gemie przypieczętowała swoje zwycięstwo do 1/4 finału, wygrywając seta 6:4.

W kolejnej rundzie Rosjanka zagra z Francuzką Diane Parry (65. WTA).