Magdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w WTA w Pradze - tenis

13/08/2020, 16:37 GMT+2

Dobry wynik Magdaleny Fręch po restarcie tenisowego sezonu. W 2. rundzie turnieju rangi WTA w Pradze Polka pokonała Arantxę Rus z Holandii 6:3, 2:6, 6:4. W ćwierćfinale jej rywalką będzie druga na świecie Rumunka Simona Halep.

Fręch zajmuje obecnie 174. miejsce w rankingu WTA, a jej czwartkowa przeciwniczka sklasyfikowana jest na 70. pozycji. To było ich drugie spotkanie; w ubiegłym roku w pierwszej rundzie Wimbledonu górą była Holenderka.

Nierówna gra

Polka świetnie zaczęła mecz, bo od trzech wygranych gemów. Co prawda trzy kolejne padły łupem Rus, ale Fręch odzyskała inicjatywę i ponownie zdobyła trzy punkty z rzędu.
Druga partia to popis Holenderki i gładkie zwycięstwo 6:2. W trzeciej natomiast do stanu 4:4 obie zawodniczki wygrywały gemy przy swoim podaniu. W dziewiątym Rus zawiódł jednak serwis i Polka ją przełamała.
Kilka minut później cieszyła się z pierwszego w karierze awansu do ćwierćfinału imprezy takiej rangi. Fręch miała dwie piłki meczowe, ale wykorzystała już pierwszą z nich. Spotkanie trwało dwie godziny i osiem minut.

Teraz czas na Rumunkę

22-letnia łodzianka musiała przedzierać się przez eliminacje do turnieju głównego i przegrała w decydującej rundzie z Ukrainką Łesią Curenko. Później jednak uśmiechnęło się do niej szczęście. Z imprezy wycofały się bowiem trzy zawodniczki: Francuzka Fiona Ferro, Ukrainka Dajana Jastremska i Rosjanka Daria Kasatkina. W ten sposób w drabince pojawiły się aż trzy wolne miejsca, a jedno z nich zajęła Fręch.
Jej kolejną rywalką będzie najwyżej rozstawiona, wiceliderka światowego rankingu Rumunka Simona Halep, która w trzech setach pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą.