Magda Linette - Swietłana Kuzniecowa: wynik meczu - WTA Tour w Hobart

13/01/2020, 09:46 GMT+1

W swoim drugim meczu w nowym sezonie Magda Linette (43. WTA) odniosła pierwsze zwycięstwo. W pierwszej rundzie turnieju WTA Tour w Hobart rozstawiona z szóstką Polka pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową (53. WTA) 7:6(2), 7:6(9). Jej kolejną rywalką na Tasmanii będzie Amerykanka Lauren Davis (65. WTA).

34-letnia Kuzniecowa ma na swoim koncie triumfy w US Open (2004) i Roland Garros (2009), a w 2007 roku sklasyfikowana była na drugim miejscu na świecie. Połowę poprzedniego roku straciła jednak na leczeniu kontuzji, a wiele punktów straciła też przez nieobecność w Waszyngtonie, gdzie przez problemy wizowe nie była w stanie bronić punktów za zwycięstwo w 2018 roku.

Linette odrabiała straty

Oba sety poniedziałkowego meczu lepiej rozpoczynała Rosjanka, prowadząc w nich odpowiednio 4:2 i 4:1. Poznanianka potrafiła jednak odrabiać stratę przełamania. W 10. gemie pierwszej partii miała nawet trzy piłki setowe, ale ostatecznie w obu przypadkach losy rywalizacji musiała rozstrzygać w tie-breaku. Do zwycięstwa w ich pierwszym pojedynku potrzebowała ponad dwóch godzin.
W kolejnej rundzie turnieju w Hobart Linette spotka się z Lauren Davis, która w pierwszej rundzie pokonała tenisistkę gospodarzy Astrę Sharmę 6:3, 3:6, 7:6(6).
Polka wystąpi na Tasmanii także w grze podwójnej z Ukrainką Kateryną Kozłową. Na otwarcie zmierzą się z Belgijkami Kirsten Flipkens i Alison Van Uytvanck.
Dla Linette to druga impreza w nowym sezonie. W Shenzhen przegrała już w pierwszej rundzie z Chinką Zhang Shuai 4:6, 2:6.
Linette (Polska, 6) - Kuzniecowa (Rosja) 7:6 (7-2), 7:6 (11-9)
Autor: br/twis / Źródło: Eurosport