Magda Linette - Peng Shuai: wynik i relacja - WTA Hua Hin 2020

13/02/2020, 11:55 GMT+1

Magda Linette (42. WTA) pokonała Chinkę Peng Shuai (106. WTA) 7:5, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA International w Hua Hin. Broniąca punktów za ubiegłoroczny półfinał Thailand Open Polka przy piłce setowej w pierwszej partii popisała się akcją, po której rywalka nie podniosła się do końca meczu. W ćwierćfinale rywalką 28-latki będzie Chinka Wang Xiyu (134. WTA).

W pierwszym secie walka trwała od pierwszej do ostatniej piłki. Większość gemów była bardzo wyrównana, ale to Chinka jako pierwsza zanotowała przełamanie (na 2:1), by chwilę później prowadzić różnicą dwóch gemów (3:1). Linette nie złożyła jednak broni, a z czasem coraz skuteczniej potrafiła wykorzystać niedostatki 34-letniej rywalki w poruszaniu się po korcie i rozstrzygać na swoją korzyść grę na przewagi.
Bardzo dobry pierwszy serwis sprawił, że poznanianka wyrównała na 3:3 i choć chwilę potem obie panie zanotowały po drugim przełamaniu, jej przewaga robiła się coraz wyraźniejsza. Niestety Polka miała też problemy z mocno wiejącym wiatrem, który wpłynął na jej większą liczbę niewymuszonych błędów.

Magiczne wykończenie piłki setowej

Linette świetnie wytrzymała końcówkę 68-minutowej partii mentalnie. Przy prowadzeniu 6:5 zdołała doprowadzić do gry na przewagi ze stanu 0/40. Przy drugiej piłce setowej, będąc w głębokiej defensywie, popisała się kapitalnym uderzeniem, które z pewnością będzie w czołówce lutowych zagrań cyklu WTA Tour.

Bez emocji w secie drugim

Wygrany set podziałał na Polkę mobilizująco, a gra starszej o sześć lat Chinki zupełnie się posypała. Po kilku minutach Linette prowadziła już 3:0. Można było odnieść wrażenie, że rywalka nie może osiągnąć równowagi psychicznej po piłce kończącej pierwszą partię.
Od stanu 3:1 gemy wygrywała już tylko poznanianka. Drugi set trwał zaledwie 27 minut, a cały mecz godzinę i 35 minut.
- Pierwsza partia była bardzo wyrównana. W jej drugiej fazie zaczęłam więcej korzystać z rotacji – powiedziała po ostatniej piłce Linette.

Dla poznanianki było to drugie zwycięstwo nad Peng Shuai w ich drugim spotkaniu. W 2017 roku w Kuala Lumpur, przy jej prowadzeniu 5:2, rywalka zrezygnowała z dalszej gry.
W środę Linette obchodziła swoje 28. urodziny. Prezentem okazało się zwycięstwo w pierwszej rundzie z Ukrainką Kateryną Bondarenko (495. WTA) 6:2, 6:2.
W tym samym dniu z turniejem pożegnała się druga z Polek Katarzyna Kawa (128. WTA). W drugiej rundzie lepsza od niej okazała się rozstawiona z trójką Chinka Wang Qiang (27. WTA), wygrywając 6:3, 6:4.
W ćwierćfinale Linette spotka się z Chinką Wang Xiyu, która jest rewelacją tajlandzkiego turnieju. W pierwszej rundzie pokonała 6:3, 6:4 rozstawioną z dwójką Chorwatkę Petrę Martić (15. WTA), a w drugiej 6:3, 6:4 Austriaczkę Barbarę Haas (140. WTA).
Magda Linette – Peng Shuai 7:5, 6:1
Autor: br / Źródło: eurosport.pl