Magda Linette - Paula Badosa, Hubert Hurkacz - Alexander Bublik, wynik i relacja. Wimbledon 2020 (2021) - tenis

03/07/2021, 09:52 GMT+2

W meczu trzeciej rundy Wimbledonu Hubert Hurkacz nie dał szans Kazachowi Alexandrowi Bublikowi. Polak wygrał 6:3, 6:4, 6:2. Niestety, awansu nie udało się uzyskać Magdzie Linette, która po ambitnej walce przegrała z Paulą Badosą z Hiszpanii 7:5, 2:6, 4:6. Tak relacjonowaliśmy te mecze na eurosport.pl.

Dzięki za uwagę i do następnego!
Szkoda, bo były szanse, by wygrać ten mecz. Polka w decydującym secie prowadziła przecież 3:0. Brawa jednak za ambitną postawę.
Koniec meczu... Pięknie walczyła Linette, ale ostatecznie w czwartej rundzie melduje się Badosa.
I niestety... Po dobrym zagraniu, kolejna zepsuta prosta piłka. Meczowa dla Badosy.
TRAFIŁA LINETTE! GRAMY DALEJ! Równowaga!
Piłka meczowa dla Badosy...
Ojej... Odkryty kort... Linette zagrywa w aut... Co za szansa! Równowaga.
AUT! Piłka na przełamanie dla Polki! Dzieje się! Trzymajmy kciuki!
I już 30/30... Wszystko dzięki dobremu podaniu.
Badosa ratuje się dobrym serwisem. 30/15 dla Polki.
TRAFIA! TRAFIA POLKA! 30/0! Gania po korcie Badosa! Ależ broni się Hiszpanka!
Pierwsza piłka trafiona! 15/0 dla Linette!
Przełamanie... 5:4 dla Badosy, która zaraz będzie serwować na mecz...
15/40, broni się Linette...
0/40... Źle, źle, źle! Badosa się odrodziła.
Niepokojące obrazki... 30/0 dla Badosy przy podaniu Linette...
Błyskawiczny gem dla Badosy. Do zera. 4:4 w decydującym secie.
4:3 dla Polki! Ważny gem! Piękna walka Linette!
BRAWO MAGDA! Świetnie rozegrany punkt! Skuteczny lob! Zrezygnowana Badosa aż upuściła rakietę.
Ufff... Dobry serwis, return Hiszpanki w siatkę.
Wyrzuca Polka piłkę w aut... Szansa na przełamanie dla Badosy...
Dogoniła rywalkę Linette. Po 30!
Polka w opałach! Było już 0/30, ale udało się złapać kontakt w tym gemie.
Straty odrobione... 3:3 w decydującym secie.
CO ZA RETURN LINETTE!!! Jak ona to trafiła?!
Niestety! Polka dała się przełamać. A było tak dobrze... Badosa odrobiła stratę.
Nie poddaje się jednak Badosa. Trafiła po linii idealnie w sam narożnik. Równowaga.
"Tak jest!", krzyknęła Polka. Ma przewagę.
Badosa tanio skóry nie sprzeda. Hiszpanka doprowadziła do równowagi.
A Magda robi swoje! Co za spokój Polki! 40/15 przy jej serwisie.
Badosa zaczyna dyskusje z sędzią.
W końcu dopięła swego Badosa. Pierwszy gem dla Hiszpanki w trzecim secie.
Która to już równowaga?!
Baaaaaardzo długi gem.
Wybroniła się Badosa. Po 40.
Koncert Polki! Jak ona teraz pięknie gra! 40/15 dla Linette przy podaniu Badosy!
Doskonały skrót Linette!
Teraz "tylko" utrzymać tę przewagę!
3:0 dla Linette w trzecim secie!!! BRAWO!
Hiszpanka zostaje w grze, bo Polka posłała piłkę w aut. Kolejna równowaga.
CO ZA WYMIANA! Genialnie broniła się Badosa! Linette zachowała jednak zimną krew! Przewaga Polki.
Podaje Polka. Równowaga.
Tam dzieje się bardzo dobrze, bo Polka w decydującym secie prowadzi 2:0!
To teraz skupiamy się już na meczu Linette!
Hurkacz pierwszy raz w karierze jest w najlepszej "16" na Wimbledonie!
6:3, 6:4, 6:2! Bardzo dobry mecz polskiego tenisisty!
KONIEC!
TRZY PIŁKI MECZOWE DLA HURKACZA!
5:2 dla Hurkacza! Bublik wygląda na gościa pogodzonego z losem.
PRZEŁAMANIE! Czwarta runda dla Hurkacza coraz bliżej! 3:2 dla Polaka w trzecim secie!
Pierwszą obronił Bublik.
Dwie piłki na przełamanie dla Hurkacza!
Siódmy as Hurkacza na zakończenie gema. 2:2 w trzecim secie.
Niestety, Polka przegrywa drugą partię 2:6. Wszystko rozstrzygnie się w secie trzecim.
Linette broni się dzielnie przed porażką w drugim secie. 5:2 dla Badosy.
Lob Hurkacza w aut. 2:1 dla Bublika w trzecim secie.
Bublik próbował zaskoczyć Hurkacza serwisem od dołu. Wystrzelił jednak w aut.
Wyrównanie w trzecim secie.
Hurkacz i Bublik bawią się na korcie, a to nie jest mecz pokazowy.
Szczęśliwe zagranie Bublika na koniec gema. Piłka zatańczyła na taśmie i spadła na stronę Hurkacza. Z uśmiechem przybili sobie piątkę obaj tenisiści.
Jesteśmy już w trzecim secie. Czy będzie to ostatnia partia w tym meczu? Serwuje Bublik.
SET DLA HURKACZA! Polak prowadzi już 2:0!
Dla odmiany, Bublik zakończył gema dwoma świetnymi serwisami. 5:4 prowadzi Hurkacz.
"Jaki jest procent mojego pierwszego serwisu?", ironiczne zapytał Bublik, który cały czas nie może trafić.
Na chwilę przez chmury przebiło się słońce.
Klasa Bublika! Dobry dropshot Hurkacza, ale odegrania Kazacha... WOW!
Gem do zera dla Hurkacza! Pełna kontrola! 5:3!
Bublik trafił po prostej w linię. Gem dla Kazacha, ale przewagę przełamania ma Hurkacz.
4:2 dla Polaka! Gema zakończył sprytnym skrótem! Pełen luz!
Skuteczna akcja Hurkacza przy siatce. Dobrze czuje się na kortach trawiastych polski tenisista.
Bublik chyba bardziej skupiony na rozważaniach meteorologicznych, niż na grze w tenisa.
TAK JEST! Polak prowadzi 3:2 i będzie serwował! Dobrze to wygląda!
A szansę na przełamanie ma Hurkacz!
Linette musi już odrabiać stratę dwóch przełamań... Badosa prowadzi w drugim secie 3:0.
Duży spokój w grze Hurkacza. Gem serwisowy dla Polaka. 2:2 w drugiej partii.
Bublik utrzymuje podanie. Prowadzi 2:1. Padać na razie nie zaczęło, więc gramy dalej.
W drugim interesującym nas meczu, Linette znów dała się przełamać już w pierwszym gemie seta. Tym razem w drugiej partii.
1:1. Hurkacz wyrównał, a Bublik dalej dyskutuje z sędzią.
Bublik znów zgłasza zastrzeżenia. Chyba zaczyna kropić. Na razie zostajemy na korcie.
Gem bez historii dla Bublika. Kazach prowadzi w drugim secie 1:0.
Drugą partię serwisem rozpoczyna Bublik.
Piękna sprawa w meczu Linette! Polka wygrała seta 7:5! BRAWO!
SET! Polak wykorzystał drugą piłkę setową! 6:3 w pierwszym secie dla Polaka!
Piękny lob Bublika! Jeszcze wybronił się Kazach.
Dwie piłki setowe dla Hurkacza!
Bublik wykorzystał swoje podanie. Jest 5:3 i Hurkacz będzie serwował na wygranie seta.
Dobre wieści z meczu Linette! Polce udało się odrobić stratę przełamania. Jest 5:5 i Linette serwuje!
Udało się! 5:2 dla Hurkacza!
Długi gem. Równowaga. Hurkacz nie może przechylić szali na swoją korzyść.
PRZEŁAMANIE! Hurkacz prowadzi 4:2 i będzie serwował!
Tymczasem w meczu Linette - Badosa prowadzi 5:3. Serwuje Polka.
Bublik wyciągnął po przerwie na 40/40, ale dobry skrót Hurkacza oznacza, że ma trzecią piłkę na przełamanie.
Przestało padać! Znakomita wiadomość!
Przed przerwą na deszcz na kortach Wimbledonu rozpoczęło się osiem meczów. W żadnym z nich nie udało się dograć pierwszego seta do końca. Najbliżej zwycięstwa jest Białorusinka Sasnowicz, która prowadzi z Angelique Kerber 5:1.

Aktualizacja: wciąż pada.

W oczekiwaniu na koniec deszczu...
Pozostaje nam czekać na wznowienie gier.
Ponoć ma padać przez najbliższą godzinę...
Przerwany jest też mecz Linette, która przegrywa z Badosą 2:4.
3:2 i 40/15 dla Hurkacza - przy takim stanie mecz zostaje przerwany...
Oho, zaczyna kropić. Miejmy nadzieję, że to tylko te przelotne opady.

3:2 dla Hurkacza. Jak to na trawie, szybko idzie.
Fajna sytuacja między gemami. Hurkacz podrzucił banana Bublikowi. Kazach chyba pakował się w pośpiechu, bo tego mu dziś zabrakło.
Bublik bombarduje serwisem. Szybki gem i 2:2.
Dobry też gem Linette, która przy własnym podaniu wygrała do 15. Cały czas brakuje jednak jednego przełamania, by odrobić straty.
Gem do zera dla Hurkacza! Dobrze funkcjonuje serwis Polaka. W ostatniej akcji Bublik trochę się zabawił zagrywając piłkę między nogami, ale Hurkacz nie dał się zaskoczyć.
Zaglądamy na mecz Linette. Tam Badosa utrzymała przewagę przy swoim podaniu i prowadzi w pierwszym secie 3:1.
Poprawił za to serwisem i w meczu Hurkacz - Bublik jest 1:1.
Wydawało się, że Bublik wygra gema na czysto, ale przy prowadzeniu 40/0 wyrzucił prostą piłkę w aut.
Gema przy własnym podaniu wygrała też Linette, ale musi ona gonić wynik po tym, jak dała się przełamać na samym początku spotkania.
Pierwszy gem dla Hurkacza! Wygrana do 30.
Hot dog Hurkacza! Trochę gry dla publiczności. Efektowna obrona, ale punkt dla Bublika.
Tymczasem zaczynamy grę w meczu Hurkacz - Bublik! Polak przywitał rywala asem serwisowym.
Polka dzielnie walczyła w drugim gemie, ale 2:0 prowadzi w pierwszym secie Badosa.
Niestety, Linette dała się przełamać już w pierwszym gemie...
Ciemne niebo nad kortami. Spodziewane są niewielkie przelotne opady.
Na korcie są już Hurkacz i Bublik. Rozgrzeka jeszcze i gramy!
Pierwsza rozpoczęła Linette. Polka serwuje, ale szybko robi się 0/40...
Równolegle swój mecz rozgrywać będzie też Magda Linette (WTA 44.). Jej rywalką będzie Paula Badosa (WTA 33.). Postaramy się być na bieżąco z oboma pojedynkami.
Panowie ze sobą grali do tej pory tylko raz: na turnieju w Dubaju górą był Bublik. Były to jednak korty twarde, dziś to zupełnie inna bajka.
Rywalem Polaka w trzeciej rundzie będzie Alexander Bublik. Kazach obecnie zajmuje 38. miejsce w rankingu ATP. Hurkacz jest 18. i to w nim bukmacherzy upatrują dziś faworyta.
Czy to będzie polski dzień na Wimbledonie? Przekonamy się już wkrótce. O 12:00 swoje mecze rozpoczną Hubert Hurkacz i Magda Linette!
Hubert Hurkacz - Alexander Bublik 6:3, 6:4, 6:2
Magda Linette - Paula Badosa 7:5, 2:6, 4:6
Autor: redakcja / Źródło: eurosport.pl