Magda Linette odpadła z turnieju w Charleston - tenis

14/04/2021, 07:04 GMT+2

Bieżący sezon nie układa się po myśli Magdy Linette. Polska tenisistka już w drugim turnieju WTA na kortach ziemnych w amerykańskim Charleston odpadła w pierwszej rundzie. We wtorek dzielnie walczyła z Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano, ale ostatecznie przegrała 3:6, 6:4, 5:7.

Dla próbującej wrócić do formy po operacji kolana Linette był to drugi start w Charleston. W pierwszym turnieju uległa wyżej notowanej Amerykance Amandzie Anisimovej (39.), również w trzech setach.

Rywalka wschodzącą nadzieją Kolumbijczyków

W tym tygodniu impreza ma niższą rangę i słabszą obsadę niż w poprzednim, stąd Polka - 51. zawodniczka światowego rankingu - była rozstawiona z numerem drugim.
19-letnia Osorio Serrano w niedzielę, wygrywając zawody w Bogocie, zdobyła pierwszy tytuł w karierze, choć dopiero po raz czwarty zaprezentowała się w głównej drabince turnieju WTA. Wystąpiła w tej imprezie dzięki dzikiej karcie. Wygrała pięć spotkań, tracąc w nich tylko jednego seta.
Tenisistka pochodząca z miasta Cucuta, mistrzyni juniorskiego US Open z 2019 roku, zajmuje obecnie 135. miejsce w światowym rankingu.

Linette miała wszystko w swoich rękach

Wtorkowy pojedynek 19-latka rozpoczęła od straty własnego podania, a po chwili było już 2:0 dla Linette. Pięć kolejnych gemów padło jednak łupem Latynoski, która pierwszą partię wygrała ostatecznie 6:3.
Druga rozpoczęła się podobnie i dziewięć lat starsza Polka prowadziła 3:0. Tym razem jednak nie pozwoliła rywalce odrobić strat i zwyciężyła 6:4, choć obie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego serwisu.
W decydującym secie poznanianka prowadziła już 5:3 i serwowała na zwycięstwo. Nie wykorzystała jednak szansy, przegrała cztery kolejny gemy i partię 5:7. Mecz trwał 133 minuty.
Wynik meczu 1. rundy:
Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) - Magda Linette (Polska, 2) 6:3, 4:6, 7:5.
Autor: Skrz/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP