Magda Linette - Julia Putincewa: wynik meczu i relacja - Billie Jean King Cup w Astanie - tenis

14/04/2023, 09:40 GMT+2

Pierwszy pojedynek w rywalizacji Polski z Kazachstanem w Billie Jean King Cup i pierwsze duże rozczarowanie. 19. rakieta na świecie Magda Linette przegrała z Julią Putincewą (45. WTA) 5:7, 3:6, mimo że pierwszego seta rozpoczęła od prowadzenia 4:0. O wyrównanie stanu spotkania postara się Weronika Falkowska, która spróbuje sprawić sensację w starciu z Jeleną Rybakiną.

Stawką dwudniowej rywalizacji jest miejsce w listopadowym BJKC Finals, w którym o trofeum będzie walczyć 12 najlepszych drużyn świata.
W Astanie Polki muszą radzić sobie bez kontuzjowanych w ostatnim czasie Igi Świątek i Magdaleny Fręch, co w roli faworytek stawiało Kazaszki.
Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a pierwszy punkt, który wydawał się kluczowy w podjęciu walki o zwycięstwo - bardzo zaskakująco - trafił na konto gospodyń.

Od 4:0 do 5:7, 3:6

W meczu pierwszej polskiej rakiety z drugą Kazachstanu Linette od pierwszych piłek dominowała. Zanim mecz na dobre się rozpoczął poznanianka prowadziła 4:0 z dwoma przełamaniami. I wtedy coś się zacięło.
Linette pozwoliła zbliżyć się rywalce na jedno przełamanie, ale przy stanie 5:3 miała trzy piłki setowe. Nie wykorzystała żadnej, a za chwilę ponownie dała sobie odebrać podanie. Co gorsza, po jej stronie błąd gonił błąd, czego Putincewa nie zamierzała zmarnować. To ona zwyciężyła w pierwszej partii 7:5.

Zapaść Linette trwała również po rozpoczęciu drugiego seta. Polka często trafiała piłkę ramą, piłki lądowały poza kortem i Putincewa błyskawicznie uzyskała przewagę przełamania. Kiedy dołożyła kolejne na 4:1, wydawało się, że poznanianka jest już pogodzona z porażką.
Tak nie było. Półfinalistka Australian Open zerwała się jeszcze do walki i stosunkowo szybko wygrała dwa kolejne gemy. Na skuteczną pogoń było już jednak za późno.
Ostatecznie Putincewa wygrała 7:5, 6:3. Jako kolejne zagrają Falkowska (253. WTA) i Rybakina (7. WTA).